Back to homepage

Gostivari

Përfunduan punimet në rrugën regjionale në fshatin Toplicë

Sot përfunduan punimet në rrugën regjionale në fshatin Toplicë, rruga është me gjatësi 850m, dhe gjërësi 6.5 metra. Projekti në fjalë u realizua nga Ndërmarrja publike për Rrugë Shtetërore, ndërsa Komuna e Vrapçishtit ka qenë mbikqyrës i projektit. Kryetari i

Read Full Article

Letra e Emetit: Faleminderit për mundin, lutjet e juaja do të jenë një ndihmesë e madhe për mua!

Në redaksinë e Gostivari Sot arriti letra e një nëne të një vajze të vogël me emrin Dilara, letra nga një gura e re në moshë që përballet me një sëmundje të rëndë, letra faleminderuese e Emeti Karpuzi Shabani, e

Read Full Article

Faleminderon prindi i Emetit: Zoti ua dhëntë të gjitha të mirat! Updated

Brenda 24 orësh grumbullohen 110.000 euro për shërimin e 25 vjeçares nga Gostivari, Emet Karpuzi Shabani. E për këtë kontribut shoqëror, përmes një letre të dërguar në Gostivari Sot, prindi i Emetit, Bekimi ka shprehur faleminderime për të gjithë ata

Read Full Article

Sonte aksioni humanitar në Gostivar në ndihmë të Emet Karpuzi Shabani

Emet Karpuzi Shabani 25 vjecare nga Gostivari ka nevojë për ndihmën tonë. Ajo është diagnostifikuar për herë të tretë me sëmundjen e kancerit. Para 2 vite është operuar me diagnozë të kancerit në gjunjë. Pas dy vitesh, në muajn Prill

Read Full Article

42-vjeçari nga Gostivari sulmoi fizikisht nënën dhe motrën e tij

Dje (20-korrik) rreth orës 02:50, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë ndaluar 42-vjeçarin Sh.K. nga një fshat i rrethinës së Gostivarit, i cili është raportuar nga motra dhe nëna e tij se rreth orës 19:30 i ka sulmuar fizikisht në shtëpinë

Read Full Article

Benjamin Imeri me 29 korrik ndan ringun me serbin Aleksandër Kuvaç në Sheshin Iliria! Updated

Boksieri Benjamin Imeri nga Gostivar do të ketë ndeshjen e tretë në boksin profesionist, ndeshje kjo që do të jetë vendimtare për hapat e tij të rradhës në boksin profesional, njofton Gostivari Sot. Kundërshtar në ring do të ketë Aleksandër Kuvaç,

Read Full Article

Nis festivali i përvjetshëm Rudina Fest

Tashmë si çdo vit, Çegrani hap dyert e tij për të mirëpritur mbi 200 artistë nga vende të ndryshme të Botës në festivalin ndërkombëtar të folklorit Rudina Fest. Me defile nëpër rrugën kryesore nga ora 19:00, e më pas me

Read Full Article

Të gatshëm të përballen me sfidat e sigurisë gjatë verës

Me iniciativë të Sektorit të Punëve të Brendshme të Tetovës, këto ditë janë mbajtur disa takime punuese të këshillave lokale për parandalim nga komunat Bërvenicë, Vrapçisht dhe Mavrovë – Rostushë, e më parë edhe nga Gostivari. Në këto takime më së shumti është biseduar për nevojën

Read Full Article

Fillon rekonstruimi i tërësishëm i rrugës Debresh – Zdunjë

Pas instalimeve nëntokësore, Komuna e Gostivarit filloi me punimet për rekonstruimin i tërësishëm të pjesës së parë të rrugës Debresh – Zdunjë. Projekti për meremetimin e rrugës Debresh – Zdunjë përfshin rekonstruim të rrugës në gjatësi prej 1.300 metrave dhe

Read Full Article

Gostivarasi sulmohet në objektin e tij afarist

Pesëdhjetë e nëntë vjeçari H.A. nga Gostivari, dje në ora 18:25 në SPB Tetovë ka raportuar se një orë më parë është sulmuar fizikisht nga një person në objektin e tij afarist. Rasti është duke zbardhur dhe dokumentuar.

Read Full Article