Bundestagu gjerman do të japë dritë të gjelbër për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, ndërsa në seancën e cila do të mbahet më 26 shtator kur në rend dite do të jetë pika për aplikimin tonë, personalisht do të marrë pjesë zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ku nikoqir do të jetë kryetari i Bundestagut, Volfgang Shojble. Osmani këtë e paralajmëroi në deklaratën për mediat pas takimit me ministrin shtetëror gjerman për Evropë dhe përfaqësues të RF të Gjermanisë në BE, Mihael Rot.

Qytetarët t’i zëvendësojnë kartelat e skaduara për transportin publik

Qytetarët, shfrytëzues të transportit publik, pronarë të kartelave të personalizuara elektronike “Skopska” të cilave iu ka skaduar afati i vlefshmërisë, prej katër viteve që nga dhënia, duhet ta zëvendësojnë që...

Kosovarët rrehen mes veti para një kazinoje në Shkup

Mbrëmë (18.09.2019) 24 vjeçari me iniciale Sh.S. nga Kosova, ka njoftuar policinë e Shkupit se rreth orës 22 e 40 minuta është sulmuar nga një shtetas tjetër i Kosovës, me...

Arifi: E shkëlqyeshme të takosh gjyshër me nipërit dhe mbesat në parkun e ri

“E shkëlqyeshme të takosh gjyshër me nipërit dhe mbesat në parkun e ri të bllokut banesorë 82. Pas përfundimit të punimeve në hapësirat e shkollës “KIRILI DHE METODIJ” duke krijuar...

Reagim i Dimitrovit për vendimet e Komisionit

Lidhur me vendimet e Komisionit të ankesave pranë Këshillit për etikë në mediume, ka reaguar ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, ku në...

10 gra nga e njëjta familje arritën t’i shpëtojnë kancerit

Dhjetë gra nga e njëjta familje arritën që t’i shpëtojnë kancerit të gjirit. Ato janë nga një vend i Britanisë dhe janë nga mosha 47 deri në 81. Joyce Waite...

Horoskopi për të mërkurën, shenja që do kalojë një ditë fantastike

Dashi Edhe sot klima ne jetën tuaj ne çift do vazhdoje te jete e ngrohte. Do ndiheni mire pranë partnerit dhe do përgatisni edhe ndonjë surprize te këndshme me te....

Biznesmeni maqedonas bën kërdinë, hakeron faqen e Trump

Faqja e Facebook “Vets for Trump” e cila kishte plot 100 mijë ndjekës është vjedhur nga një biznesmen nga Maqedonia e Veriut. “Vet for Trump” ishte një faqe e cila...

Vitaminat më të rëndësishme kundër çdo sëmundje/ Ja në cilat ushqime i gjeni

Shkaqet se përse një njeri sëmuret janë nga më të ndryshmet, duke filluar që nga gjenetika e deri tek stili i jetesës apo aksidente të jashtme. Ajo çfarë është e...