Back to homepage

Gostivari

Shitjet dhe shërbimet “online”, Policia e Gostivarit alarmon qytetarët

Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë apelon qytetarët që të jenë jashtëzakonisht të kujdesshëm kur kontaktojnë persona të panjohur drejtpërdrejt, përmes telefonit apo rrjeteve sociale, veçanërisht nëse ofrojnë apo kërkojnë shërbime, produkte apo të ngjashme. Sepse, përndryshe, ata lehtë mund

Read Full Article

Skandali me vjedhësin serik, përgjigjen nga Gjykata themelore e Gostivarit | DOKUMENT

Ende pa epilog skandali dhe vjedhësit serik në rajonin e Gostivarit, Idajet Ahmedi nga Banjica e Poshtme e Gostivarit dhe shtetasi i Republikës së Shqipërisë, Robert Kolaveri. Nuk dihet ende se kush pengon fuqizimin e fletarrestit ndaj Iajet Ahmedit, i

Read Full Article

Tre hajdutë nga rajoni i Gostivarit kanë kryer 14 vjedhje të rënda në rajonin e Tetovës

Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë, ka dorëzuar kallëzim penal kundër E.F.(21), E.A.(26), A.D.(22) dhenjë 17-vjeçar, të gjithë nga Dobëridolli i Gostivarit. Ata dyshohet se në muajt prill dhe maj dhe më pas në gusht dhe shtator të këtij viti

Read Full Article

Vjedhësi serik. Cak i grabitjeve shtëpitë e mërgimtarëve Updated

Me katër dhjetor të vitit 2018 Policia e Gostivarit njoftoi që ka zbardhi mbi pesëdhjetë vjedhje të rënda dhe ngriti padi penale kundër dy personave të cilët janë të dyshuar se i kanë kryer veprat. Fjala është për personat Idajet

Read Full Article

Aksident trafiku në Mavrovë

Dje (20-nëntor) në ora 13:10 në SPB Tetovë është raportuar se para hyrjes për në fshatin Mavrovë, më saktësisht në lokalitetin “Mavrova e Vjetër”, vetura “Hyundai” me targa të Shkupit e drejtuar nga 23-vjeçari M.S. nga Shkupi ka dalë nga

Read Full Article

Banorit të Çegranit policia i gjeti pushkë pa leje

Pjestarët e policisë të SPB Tetovë, dje (20-nëntor) rreth orës 06:40, në rrugën që lidh fshatrat Stençe dhe Gurgurnicë të Tetovës, kanë privuar nga liria 30-vjeçarin S.S. nga Çegrani i Gostivarit pasi që gjatë kontrollit të kryer gjatë një aksioni

Read Full Article

Drejtojnë automjetet në gjendje të dehur, Policia u shqipton gjoba

Fundjavën e kaluar (19/20 nëntor) nga ora 21 deri në orën 03:00 në zonën e gjerë të Pollogut është kryer aksion-kontrollues i drejtuesve të mjeteve nëse dhe sa prej tyre drejtojnë automjete nën ndikimin e alkoolit. Gjatë kontrollit janë zbuluar

Read Full Article

Gostivar, filloi projekti parandalues-edukativ “Stop Gjuhës së urrejtjes”

Sot (21-nëntor) në rajonin e gjerë të Gostivarit filloi projekti parandalues-edukativ “Stop Gjuhës së urrejtjes”, të cilin e realizon Sektori për parandalim në Sektorin e Punëve të Brendshme Tetovë, në koordinim dhe bashkëpunim me OSBE-në.   Me këtë projekt, i cili

Read Full Article

Dritan Imeri, kryetar i ri i Lëvizjes Besa në Gostivar Updated

Sonte në qytetin e Gostivarit u mbajt kuvendi i degës së Lëvizjes BESA, ku edhe u bë ristrukturimi i degës. Në prezencë të kryetarit Bilall Kasami, deputetit Fadil Zendeli, Sekretarit Organizativ Adnan Azizit, Sekretarit të Depratamenteve, Arafat Shabani si dhe

Read Full Article

Gostivar: U kap nga Policia dhe u dënua nga Gjykata, vjedhësi serik vazhdon të lëvizë i lirë! Updated

Tre vite u zvarit procesi gjyqësor. Më në fund, me 22 qershor të vitit 2021 është përmbyllur procesi gjyqësor dhe realizuesi i 57 grabitjeve në rajonin e Gostivarit u shpall fajtor. Për vjedhjen e kryer në një shtëpi në Banjicë

Read Full Article

11:34:32 am
Dje (23 nëntor) rreth orës 20:00 në rrugën “Dushko Popoviq”...
11:33:03 am
Mbrëmë (23 nëntor) rreth orës 19:10, në rrugën e “Ilindenit”...
11:32:03 am
Pjestarët e policisë të SPB Tetovë mbrëmë (24 nëntor) dhjetë...