Back to homepage

Gostivari

Ja dy kërkesat e “Grupi i zjarrit”që u shpalosën në Gostivar Updated

Pjesëtarët e të ashtuquajturit, “Grupi i zjarrit” në BDI kanë zhvilluar takim në qytetin e Gostivarit. Ata kërkuan Lista të hapura dhe diskutim në kryesi. Zëvendës-ministri i Mbrojtjes Bashkim Hasani gjatë hapjes së takimit me bashkëqytetarët e tij tha se

Read Full Article

“Grupi i zjarrit” në Gostivar, Bejta: Atyre që thanë se më kanë eliminuar, kam mjë porosi! Updated

Pjesëtarët e të ashtuquajturit, “Grupi i zjarrit” në BDI kanë zhvilluar takim në qytetin e Gostivarit. Nevzat Bejta si nikoqir i takimit ka lëshuar porosi ndaj bashkëpartiakëve të tij, të cilët sipa tij, kanë menduar dhe kanë dashur ta eliminojnë

Read Full Article

Ndërrimi i shpesht i drejtorëve, praktikë e Taravarit!

Përmes një ceremonie miqësore, u bë sot pranim-dorëzimi i detyrës drejtor i Ndërmarrjes Publike “Parkingu i qytetit dhe Gjelbërimi”, ku drejtor i ri u emërua Xhelal Lushi, jurist dhe profesionist me aftësi të theksuara menaxheriale. “Jam i bindur se z.Lushi

Read Full Article

Gashi tregon linjën e kuqe për ikje nga qeveria

Udhëheqësia më e ngushtë e Alternativës sonte mbanë mbledhje në Gostivar. Në të u vendosë se çfarë hapash do të ndërmarrë për hyrjen e mundshme të Aleancës për Shqiptarët në Qeveri.  Në deklaratën për Flaka, lideri Afrim Gashi njoftoi që:

Read Full Article

Valdet Xhaferi mori pjesë në panel diskutimin mbi të ardhmen e RMV

Sot në Qendrën Rinore YCC në Gostivar u mbajt diskutimi me temë “Le të flasim për sfidat dhe të ardhmen e Maqedonisë së Veriut”. Në këtë takim i pranishëm ishte edhe kryetri i degës së BDI në Gostivar, Valdet Xhaferi.

Read Full Article

Qasja e politikanëve të rinj në Gostivar. Xhaferi, Abdija e Limani pijnë kafe bashkë! Updated

Panel diskutimi “Le të flasim për sfidat dhe të ardhmen e Maqedonisë së Veriut” me Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Ambasadorja Angela Price Aggeler që u mbajt në mjediset Shoqatës për Avancimin e Demokracisë -Democracy Lab

Read Full Article

Në Afrikë njerëzit vdesin për ujë. Ju mund të financoni hapjen e një bunari! Ja adresa lidhëse!

BË JMË HAPJEN E BUNAREVE NË AFRIKË ASI KOSOVË Kontakt telefoni: +38343614013 Viber & Whatsapp – Çmimi për hapjen e bunarit në emrin tuaj kushton 170 euro. Kontaktoni organizatorët në numrin e sipërshënuar. Transmetohet nga Ebu Hurejra -radiallahu anhu- se

Read Full Article

Koha të reflektojmë dhe të ndërtojmë bashkë një front për në Europë, fton Ahmeti nga Gostivari Updated

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar sot takimet me aktivin e saj dhe qytetarët në Gostivar, duke bashkëbiseduar mbi të ardhmen europiane të vendit kësaj rradhe me banorët e këshillave vendorë të Malësisë së Gostivarit – Sërmnovë, Tërnovë, Strajan, Patalisht,

Read Full Article

Ahmeti u drejtohet të rinjve në Gostivar: Të mposhtim bashkë euroskepticizmin

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përmbyllur takimet e saj informative nën moton “Bashkë për në Europë” në Gostivar me takimin që realizoi me Forumin Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar. Të rinjve të pranishëm iu drejtua Kryetari i

Read Full Article

Ali Ahmeti: Për 20 vite kemi realizuar synimet e gjeneratave që kishin punuar para nesh

Ka vazhduar edhe sot takimi i kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti me qytetarë të komunës së Gostivarit më saktësisht me banorët e Qendrës, Xhamixhid, Lagja e re, Lagja e re 1, Silika, Zona e 6 dhe Mllaki. Krahas kryetarit Ahmeti,

Read Full Article

03
Jan
Punonjësit policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar,...
03
Jan
Pjestarët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme-Gostivar,...