Back to homepage

Posts From Gostivari Sot

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut. Në “garë”, edhe Gostivari! Updated

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit opozitar, Kemal Kilicdaroglu. Qendrat e votimit janë hapur në

Read Full Article

Është arrestuar një person nga Gostivari

Policët e SPB-së Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar dje (24 maj) rreth orës 16:20 me urdhër të gjykatës kanë ndaluar 35-vjeçarin nga Gostivari A.S. i cili ka pasur shqiptim për vuajtje të dënimit me burg. Më pas është dërguar

Read Full Article

Moti sot do të jetë me diell, pasdite me kushte për reshje të shiut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6 deri 14 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 18 deri 30 gradë

Read Full Article

LSDM, BDI e ASH në koalicion parazgjedhor. A mund të ndodh kjo? Përgjigjet Jonuzi!

LSDM-ja, BDI-ja dhe Aleanca për Shqiptarët mund të marrin pjesë me lista të përbashkëta në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Nënkryetar i LSDM-së Fatmir Bytyqi mbrmë në Programin 200 në Alsat tha se nuk përjashtohet mundësia për një koalicion parazgjedhor mes

Read Full Article

Falsifikonin kartëmonedha prej 100, 500 dhe 1000 denarëve , arrestohen dy persona

Gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar dy të rinj nga Velsei pasi të njëjtit dyshoheshin se me banknota të falsifikuara prej 1.000 denarëve kanë tentuar të blejnë prodhime në tregun e Velesit. Bëhet fjalë për të rinjtë V.M. 21

Read Full Article

Arrestohet 46-vjeçarja nga Gostivari, dyshohet për vjedhje në një objekt tregtar

Ministria për punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një 46-vjeçare nga Gostivari pasi e njëjta dyshohet se ka kryer vjedhje në një objekt tregtar. “Me datë 22.05.2023 rreth orës 20:30 në rrugën “Hekurudha” në Gostivar,

Read Full Article

Dhuna në shkolla, 1 në 3 fëmijë nuk ndihet i sigurt

Sistemi arsimor në Maqedoninë e Veriut po tenton që të gjejë modalitete për të ulur dhunën nëpër shkolla. Pas vendosjes në dispozicion të një  adrese emaili për denoncimin e dhunës, kanë arritur mbi 20 denoncime nga e gjithë Maqedonia që

Read Full Article

Paga mesatare 34.952 denarë

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka ndarë shifrën, që tregon se sa është paga mesatare për momentin në Maqedoninë e Veriut. Sipas tij, paga mesatare është 34.952 denarë, që paraqet rritje prej 12.4%.

Read Full Article

Valon Mustafa, kosovari i parë dhe sudenti më i ri në programin GEMBA të CEIBS Shanghai – Kinë

Pranimi i Valon Mustafës në programin GEMBA në Fakultetin CEIBS (China Europe International Business School) në Shanghai është një fitore e madhe jo vetëm për Valonin, por edhe për Kosovën. Si student i parë nga Kosova dhe studenti më i

Read Full Article

Dezinformatat ndikojnë në vaksinimin kundër kancerit në qafën e mitrës

Rreth 40 gra brenda një viti e humbin betejën nga kanceri në qafën e mitrës në Maqedoninë e Veriu. Pavarësisht këtyre të dhënave, vaksinimi kundër papilloma virusit human (HPV) që shkakton këtë sëmundje, në vazhdimësi shënon rënie. Mjeku Goran Dimitrov,

Read Full Article