Back to homepage

Posts From Gostivari Sot

Gazmend Abdija zgjidhet kryetar dege i ASH në Gostivar

Gazmend Abdija zgjidhet kryetar dege i ASH në Gostivar

Në Gostivar u mbajt Kuvendi zgjedhor i Degës së ASH-së! Pas dy raundeve, me votim të fshehtë, për Kryetar dege u zgjodh, Gazmend Abdija! Punimet e Kuvendit i ndoqi Sekretari Organizativ, Elmi Aziri.

Read Full Article
Sjellje agresive dhe kanosje ndaj gruas, arrestohet i moshuari nga Gostivari 

Sjellje agresive dhe kanosje ndaj gruas, arrestohet i moshuari nga Gostivari 

MPB njofton se mbrëmjen e djeshme kanë arrestuar një 62-vjeçar nga një fshat në Gostivar pasi i njëjti është sjellur në mënyrë agresive dhe ka kanosur gruan e tij. “Në një fshat të Gostivar, dje në orën 20:00, zyrtarët policorë

Read Full Article
BDI mban zgjedhje të drejtpërdrejta partiake në 10 degë

BDI mban zgjedhje të drejtpërdrejta partiake në 10 degë

Bashkimi Demokratik për Integrim informon se nesër (e Diel, 19.06.2022) do të organizojë zgjedhje të drejtpërdrejta partiake në 10 degë për kryetar dege, anëtar të kryesisë së degëve, kryetar të këshillave vendor si dhe anëtar të këshillave vendor. Degët e

Read Full Article
OPINION |  Në BDI nesër votohet! 

OPINION | Në BDI nesër votohet! 

Shkruan: Driton ZENKU Nesër e diel. Për anëtarët e BDI në 11 degë do të jetë ditë zgjedhjesh. Është një preces inovativ dhe në mbamendjen time ndodh për herë të parë tek subjektet politike në Maqedoninë e Veriut.Me principin Një

Read Full Article
Ja lista e kandidatëve  për kryesinë e degës në Gostivar

Ja lista e kandidatëve për kryesinë e degës në Gostivar

AdisAligega AlbertVelia AltinaDemiri ArijetaSelimi ArmanPresheva 6. ArmendRexhepi 7. ArtaBilalliZendeli 8. BekimBanjica BeratIzairi Berat Dehari Besim Bilalli Betim Mehmedi 13. Betim Ramadani 14. Deshira Imeri 15. Diellza Ibraimi 16. Drita Sulejmani 17. Elmedin Asani 18. Elmedina Alili 19. Fidan Jusufi Halim

Read Full Article
Pas zyrtarizimit prononcohen Xhaferi dhe Sadiku,  dy pretendentët për drejtimin e BDI-  Gostivar

Pas zyrtarizimit prononcohen Xhaferi dhe Sadiku, dy pretendentët për drejtimin e BDI- Gostivar

Pas zyrtarizimit të kandidaturave, janë prononcuar Valdet Xhaferi dhe Mersel Sadiku dy pretendentët për drejtimin e degës së BDI në Gostivar “Të nderuar, prej sot fillon edhe zyrtarisht fushata zgjedhore brenda organizatës sonë politike, ndaj ndjej për obligim që bashkë

Read Full Article
Zyrtare: Njihuni me dy kandidatët për Kryetar dege të BDI – Gostivar

Zyrtare: Njihuni me dy kandidatët për Kryetar dege të BDI – Gostivar

Portali Gostivari Sot ka arritur deri tek lista e vërtetuar e vetme e kandidatëve për Kryetar Dege të BDI – së Dega Gostivar, e nënshkruar nga Komisioni Zgjedhor Partiak me në krye kryetarin Ejup Rustemi. Dy kandidatët për të cilët

Read Full Article
Shtrenjtohen karburantet sërish, çmimet e reja janë këto

Shtrenjtohen karburantet sërish, çmimet e reja janë këto

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe vajit ekstra të lehtë shtëpiake (EL1) rriten për 1,00 den/litër, ndërsa çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-98 janë. Çmimi me pakicë i EURODIZELIT (DV V) rritet për 2,50 denarë/litër.Çmimi me pakicë

Read Full Article
Arrestohen dy persona nga Gostivari

Arrestohen dy persona nga Gostivari

Mbrëmë (06-qershor) në orën 13.00, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë- Departamenti i Punëve të Brendshme-Gostivar, kanë arrestuar 24-vjeçarin H.F. dhe 49-vjeçari A.F. nga Gostivari, të cilët paraprakisht ishin denoncuar nga 41-vjeçarja B.B. nga Gostivari, se rreth orës 23:15 fillimisht në rrugën

Read Full Article
Gostivar, zyra e thesarit ende e mbyllur

Gostivar, zyra e thesarit ende e mbyllur

Edhe pse nga Ministria e Financave u premtua se së shpejti do të hapet, zyra e thesarit në Gostivar, ku kryejnë pagesat institucionet e këtij rajoni vazhdon të jetë e mbyllur. Institucionet lokale, për të bërë pagesat, apo për të

Read Full Article