Back to homepage

Posts From

Bastisje në Kërçovë, arrestohen dy dilerë

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se mbrëmjen e djeshme, respektivisht rreth orës 21:40, policia ka arrestuar personat B.D. 22 vjeç dhe A.D. 25 vjeç, të dy nga Kërçova, pasi tek ta janë gjetur substanca narkotike. “Gjatë kontrollit të

Read Full Article

Momente nga dërgimi i monumentit të Skënderbeut në Gjakovë

Artisti i njohur Ilir Shaqiri ka publikuar një video në llogarinë e tij në Facebook nga momentet e bartjes së monumentit të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në Gjakovë. “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu po marshon drejt Gjakovës heroike dhe nga

Read Full Article

Ahmeti: VLEN-in nuk e kemi pasur konkurent, objektivat tona janë më të larta

I ftuar në emsionin Debat Plus në Klan M lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka shprehur angazhimin e tij për të arritur objektiva të larta në politikën e Maqedonisë së Veriut. Duke u paraqitur si një veprimtar

Read Full Article

Përfitimet nga kripa e Himalajeve

Në një studim të publikuar në Journal of Herbal Medicine, hulumtuesit kanë dalë në përfundimin se kripa e himalajës së bashku me lëngun e limonit ndihmojnë në trajtimin e dhimbjeve të kokës. Ajo që duhet të bëni është të shtrydhni

Read Full Article

Ushqimet që nuk duhet t’i hash kurrë me stomakun bosh

Kur njerëzit kanë uri, hanë çfarë t’u dalë përpara. Megjithatë, kjo është shumë e rrezikshme, sepse disa ushqime nuk janë të përshtatshme për t’u ngrënë me stomakun bosh, përndryshe shkaktojnë dëme për shëndetin. Këto ushqime janë të rreshtuara më poshtë.

Read Full Article

Mungesa e gjumit dhe lidhja e tij me depresionin/ Gjithçka që duhet të dini

Mungesa e gjumit është treguar se dëmton funksionin e sistemit imunitar. Shqetësimet e shëndetit mendor, të tilla si depresioni , janë të lidhura fort me cilësinë e dobët të gjumit dhe çrregullimet e gjumit. Një studim me 2672 pjesëmarrës zbuloi

Read Full Article

Njihuni me lëngun detoks që pastron organizmin, si ta përgatitni në shtëpi

Lëngjet janë mënyra më e mirë për të nxjerrë toksinat nga trupi e kjo sidomos kur kemi të bëjme me lëngjet jeshile. Këtu futet lëngu i frutave jeshile dhe perimeve me gjethe apo të tjerave që kanë këtë ngyrë. Duke

Read Full Article

Nisin spastrimet te Interi, katër kampionë me valixhet gati

Interi mbylli llogaritë e titullit kampion 5 javë para fundit të sezonit në Serinë A dhe krahas festës, drejtuesit kanë nisur të mendojnë për skuadrën me të cilën do të përfaqësohen në edicionin e radhës, ku natyrisht ambiciet dhe përgjegjësitë

Read Full Article

Grubi: Vetëm Fronti i fuqishëm i bën ballë VMRO-së

Zv. Kryeministër i parë Artab Grubi ka shpërndarë një video në rrjetet sociale ku Aleksandar Nikollovski nga rradhët e VMRO-së flet për kandidatin për president nga radha e Vlen-it Arben Taravarin. Postimi i plotë: ”Dëgjojeni dhe lexojeni me shumë vëmendje

Read Full Article

Ziadin Sela vizitoi Llabunishtën, fali edhe namazin e xhumasë

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, këtë të premte ka vizituar banorët e fshatit Llabunisht. Ashtu si dhe çdo herë tjetër Sela ësht mirëpritur nga banorët e këtij fshati. Përveçse ka biseduar me ta, lideri i Aleancës për Shqiptarët

Read Full Article