Back to homepage

Posts From Gostivari Sot

Arrestohen dy banorë të Forinës

Arrestohen dy banorë të Forinës

Dje (14 shtator) në orën 16.00 dhe 18:20, pjestarët e policisë nga SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme-Gostivar, kanë arrestuar personat L.M. (21) dhe H.M. (21) nga Forina e Gostivarit, për shkak të dyshimit se të njëjtit në fshatin Forinë

Read Full Article
Pollog, janë përgaditë vendime të reja për izolim për 88 persona

Pollog, janë përgaditë vendime të reja për izolim për 88 persona

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë për periudhën (14.09./15.09.) për mos mbajtjen e  maskave mbrojtëse, për gjithsej 81 persona (TE-53 dhe GV-28) janë përgatitur urdhër pagesa për kundërvajtje, sipas nenit 6 nga

Read Full Article
Mbrojtje ndaj CoVid-19, Policia këshillon pronarët e objekteve hoteliere

Mbrojtje ndaj CoVid-19, Policia këshillon pronarët e objekteve hoteliere

Sektori i Punëve të Brendshme në Tetovë sot (15 shtator) ka filluar me një seri takimesh parandaluese-informuese, me pronarët e objekteve hotelerike nga rajoni i Tetovës dhe Gostivarit, të udhëhequr nga Njësiti i Parandalimit, njofton Gostivari Sot  “Brenda këtyre takimeve,

Read Full Article
Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët

Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët

Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët deri mesatare verilindore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 9 deri në 18, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri në 33 gradë. Në Shkup

Read Full Article
Ja kush duhet të kthehet në punë nga 23 shtatori

Ja kush duhet të kthehet në punë nga 23 shtatori

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme qeveritare ka shqyrtuar dhe miratuar konkludimet e Shtabit të Krizës. Sipas vendimit qeveritar, punonjësit të cilët janë liruar nga punë për shkak të sëmundjes kronike, nga 23 shtatori 2020 duhet të

Read Full Article
Thirrjet antishqiptare, Grubi: MPB po ndërmerr aktivitete për zbardhjen e krimit

Thirrjet antishqiptare, Grubi: MPB po ndërmerr aktivitete për zbardhjen e krimit

Zëvendëskryeministri i parë i qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Artan Grubi, sot në seancë qeveritare ka inicuar diskutim rreth incidentit të  fundit me gjuhë të urrejtjes të shkaktuar nga një grup tifozësh në Sheshin Maqedonia në Shkup, njofton Agjencia e

Read Full Article
Ja se si mund të organizohen ngjarje në hapësira të hapura dhe të mbyllura

Ja se si mund të organizohen ngjarje në hapësira të hapura dhe të mbyllura

Qeveria e Maqedonisë së Veriut shqyrtoi dhe pranoi rekomandimet e përgjithshme për organizimin e ngjarjeve që u propozuan nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas njoftimit qeveritar, në këto ngjarje duhet të mbahen pajisjet mbrojtëse nga vizitorët

Read Full Article
Zbritje të mëdha nga data 14 deri me 28 shtator në ETC – Gostivar

Zbritje të mëdha nga data 14 deri me 28 shtator në ETC – Gostivar

Gostivari SotRedaksia Gostivari Sot   gostivarisot.mk

Read Full Article
Qeveria me prioritete parandaluese

Qeveria me prioritete parandaluese

 Drejtësia, barazia dhe liria janë viktimat e para të keqpërdorimeve politike dhe korrupsionit, prandaj Qeveria në programin e vet paralajmëron se do të ndërtojë sistem i cili do të pengojë keqpërdorimet dhe qartë do ta locojë përgjegjësinë. “Korrupsioni dhe keqpërdorimet

Read Full Article
Në derbin e javës Gostivari mundi Korabin

Në derbin e javës Gostivari mundi Korabin

Gostivari ka fituar derbin e javës së tretë në Ligën e Dytë – Perëndim, teksa në stadiumin e qytetit në Gostivari, mundi Korabin e Dibrësme rezultatin minimal 1:0. Autor i golit të vetëm për Gostivarin në këtë përballje ishte Valtrin

Read Full Article