Back to homepage

Gostivari

Arrestohet 23-vjeçari nga Gostivari

Arrestohet 23-vjeçari nga Gostivari

Më datë 14.01.2022 në ora 14.00 në Gostivar policët kanë arrestuar D.B.(23) nga Gostivari. Siç qëndron në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, për të ishte shpallur urdhër nga Gjykata Themelore Gostivar me të cilën kërkohej për mbajtjen e

Read Full Article
Gostivarasi mashtron banorin e Strugës!

Gostivarasi mashtron banorin e Strugës!

Me datë 13.01.2022 në ora 14.15, personi S.Z. (54) nga fshati Labunishtë e Strugës, ka raportuar se me datë 17.10.2020 është mashtruar nga personi I.E. nga Gostivari të cilit i ka paguar para për kryerjen e shërbimit në lidhje me

Read Full Article
Konflikt mes banorit të Gostivarit dhe Velesit

Konflikt mes banorit të Gostivarit dhe Velesit

Më 14.01.2022, rreth orës 03:10, zyrtarët policorë nga SPB Tetovë kanë arrestuar 31-vjeçaren D.J. nga Gostivari dhe M.S. (26) nga Velesi, me vendbanim të përkohshëm në Gostivar, pasi që në rrugën e “Ilindenit” në Gostivar, në afërsi të një qendre

Read Full Article
Taravari takoi hendbollisten e mirënjohur gostivarase, Beba

Taravari takoi hendbollisten e mirënjohur gostivarase, Beba

Kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari, ka pritur në takim Bellma Beba, hendbollisten me famë europiane nga Gostivari. Gjatë takimit ata kanë biseduar për sportin në përgjithësi në Gostivar. Kryetari Taravari tha se sportistët e nivelit të Bellma Bebas

Read Full Article
Ndalesë për kamionë në rrugën Gostivar-Strazhë-Kërçovë

Ndalesë për kamionë në rrugën Gostivar-Strazhë-Kërçovë

Në aksin rrugor Gostivar – qafa malore Strazhë – Kërçovë për shkak të reshjeve të dendura të borës nga ora 09:45 është vendosur ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese, njofton Lidhja Auto Moto e Maqedonisë. Për shkak të

Read Full Article
Pollog: Persona pa çertifikata vaksinimi kapen në objekte hoteliere

Pollog: Persona pa çertifikata vaksinimi kapen në objekte hoteliere

Ministria e Brendshme njofton se me datë 08.09.01.2022 në periudhën prej orës 22:00 deri në ora 03:00, zyrtarët policorë nga SPB Tetovë në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut kanë kryer kontroll me të cilin janë përfshirë 4 objekte hoteliere

Read Full Article
NP “Parkingjet publike dhe gjelbërimi” planifikon zgjerim të hapësirave gjelbëruese

NP “Parkingjet publike dhe gjelbërimi” planifikon zgjerim të hapësirave gjelbëruese

Viti 2021 është përmbyllur me realizim të të gjitha projekteve të parashikuara në ndërmarrjen publike “Parkingjet publie dhe gjelbërimi” në Gostivar. Këtë velësim e bën drejtuesi i kësaj ndërmarrje, Bekim Çelebiu, sipas të cilit theksi në vitin e kaluar është

Read Full Article
Mersim Zendeli rikthehet si trajner i  portierëve në KF Gostivari

Mersim Zendeli rikthehet si trajner i portierëve në KF Gostivari

Mersim Zendeli është rikthyer si trajner i portierëve në Klubin e Futbollit “Gostivari”, njofton Gostivari Sot. Lajmi u bë i ditur nga klubi, nga ku thonë se kanë arritur marrëveshje për rikthimin e tij. “Kkemi arritur ta rikthejmë në shtëpi

Read Full Article
Spitali i Gostivarit me 487 të punësur

Spitali i Gostivarit me 487 të punësur

8 – Dr.Subspecialist, 4 – Dr.Primarius, 54 – Dr.Specialist, 1 – Dr.Specialist në subspecializim në Shkup, 23 – Dr.Mjek të përgjithshëm në specializim në Shkup, 10 – Dr.Mjek të përgjithshëm, 2 – Farmacist me arsim të lartë, 1 – Teknik

Read Full Article
Ofertë për bashkëpunim dhe pajisje për kampionin e ri në vallzim modern, Andi Ismaili

Ofertë për bashkëpunim dhe pajisje për kampionin e ri në vallzim modern, Andi Ismaili

Ministrja e Kulturës, Irena Stefoska, sot i ka prezenatuar Andi Ismailit, i cili fitoi titullin kampion bote në Kampionatin Botëror në vallzim modern bashkëkohor në Varshavë të Polonisë, një ofertë për bashkëpunim të ardhshëm me departamentin e baletit të Operës

Read Full Article