Back to homepage

Posts From

Ahmeti porosi VMRO-DPMNE: Keni kujdes, mos u prekni te UÇK-ja

Kryetari i BDI dhe udhëheqësi i Frontit Europian Ali Ahmeti ka vazhduar takimet me banorët e Gostivarit për zgjedhjet parlamentare të 8 majit. Nga Gostivari ai dërgoi porosi opozitës maqedonase VMRO-DPMNE-së që të bëjnë kujdes të mos e prekin UÇK

Read Full Article

Kovaçevski: Mbështetja për VMRO-DPMNE-në nënkupton kthim në të kaluarën

LSDM-ja pranoi ndëshkimin nga qytetarët në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale dhe di të mësojë nga gabimet e veta dhe nuk do t’i përsërisë, por dhënia e mbështetjes për VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet e ardhshme do të thotë kthim në

Read Full Article

A është ndarë me Xhensilën për të shpëtuar pasurinë? Ja si përgjigjet Bes Kallaku

Aktori Bes Kallaku ka reaguar për herë të parë për zërat që kanë qarkulluar në disa media, se divorci mes tij dhe Xhensilës është i stisur nga vetë ata për të shpëtuar nga hetimi i pasurisë. Prej disa kohësh po

Read Full Article

Menduh Thaçi negocion me VMRO-në?! “Opozita flet me telefon, ka dallim me negociata që zhvilloj unë”

Lideri i PDSh-së, Menduh Thaçi la të nënkuptonte se është duke zhvilluar negociata me VMRO-në, ku përmes një deklarate u shpreh se dallimi i negociatave të opozitës dallon nga negociatat e tij, që siç tha, “Dallimi esencial, ndoshta ata folin

Read Full Article

A ka mesazhe dhe synime të fshehura për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale?

Asnjë nga kandidatët për president dhe partitë që qëndruan pas tyre nuk po komplotojnë bojkot, për të dështuar zgjedhjet për shkak të censusit të paplotë. Përkundrazi, ata bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive, por refuzojnë t’i drejtojnë mbështetësit e tyre tek

Read Full Article

A është Toksikologjia reflektim i funksionimit të sistemit shëndetësor?

Më 9 maj, menjëherë pas procesit zgjedhor, autoritetet shëndetësore do të thonë se kush do të mbajë përgjegjësi për rrëmujën në Toksikologji, përcjell FLAKA. Dhomat e përmbytura të spitalit dhe një klinikë e pasiguruar, hyrja e paligjshme në ambientet mjekësore

Read Full Article

A do t’u kthehen dhe nga kush paratë qytetarëve që paguajtën më shtrenjtë sigurimin për regjistrimin e automjeteve?

Kompanitë të zhgënjyera, qytetarët të hutuar – furtunë reagimesh pas vendimit të Qeverisë për kthimin e çmimeve të vjetra të sigurimit të makinave, përcjell FLAKA. Pyetja kryesore që shtrohet tani është nëse dhe kush do t’u kthejë paratë të gjithë

Read Full Article

Partitë në fushatë, pusetat gjithandej hapur: Qen bie në njërën prej tyre dhe kafshoi kabllot optike, disa klinika mbeten pa internet

Një qen sot ka rënë në puset dhe ka kafshuar kabllot optike të “Telecom Maqedoni” dhe që nga mëngjesi i sotëm, rreth orës 08:00, një pjesë e “Filip i Dytë” dhe e gjithë Poliklinika “Bukuresht” në Shkup kanë mbetur pa

Read Full Article

Gashi: Përmirësimi i infrastrukturës dhe kushteve të jetës për banorët e Dizhonit janë zotimi ynë për qeverinë e re

Kreu i Alternativës, Afrim Gashi ka vizituar banorët e Dizhonit. Ai pran banorëve ka folur për përmirësimin e infrastrukturës dhe kushtet e jetës për banorët e Dizhonit. Përmirësimi i infrastrukturës dhe kushteve të jetës për banorët e Dizhonit, janë zotimi

Read Full Article

Bytyqi: Bashkëjetesa dhe solidariteti janë bazat e përparimit të shoqërisë sonë

“LSDM-ja ka qenë gjithmonë lider i vizionarizmit, i shtetësisë dhe i progresivitetit, gjithmonë me shikim nga e ardhmja, me një ndjenjë të theksuar politike të nevojës për marrëdhënie të mira fqinjësore, për integrim në BE, por mbi të gjitha për

Read Full Article