Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

REVISTA +

Kur Nexhmije Pagarusha vizitoi Gostivarin

Nexhmije Pagarusha (Pagarushë, 7 maj 1933) është një këngëtare dhe aktore shqiptare, e mbajtur si mbretëresha e muzikës shqiptare. Gostivari dhe gostivarasit kanë pasur fatin që ta shohin nga afër në vitet 2002/03, shkruan Gostivari Sot Nën shoqërinë e Shahindere Berlajolli…

Shuhet Nexhmije Pagarusha

Ka vdekur ikona e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha. Për vdekjen e saj, kanë njoftuar familjarët nëpërmjet rrjeteve sociale. Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86- vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Nexhmie Pagarusha ka përfunduar shkollën e muzikës në…

Apel për vozitje të kujdesshme dhe përshtatje të shpejtësisë

Qarkullimi në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndalesa vende-vende nëpër rrugë të lagështa, ndërsa në disa vise më të larta vende-vende me mbetje të dëborës, informojnë nga NP Rrugët e Maqedonisë së Veriut. Nga ndërmarrja apelojnë për vozitje të kujdesshme…

Reshjet e borës vazhdojnë edhe sot

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu dhe bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius. Do të…

Ftesë për SHKA “Jahi Hasani”, nga komuna Merzifon e Turqisë

pKa arritur ftesa zyrtare për grupin e fëmijëve në adresën e SHKA “Jahi Hasani” Çegran nga komuna Merzifon – Turqi. Bëhet fjalë për pjesëmarrje në festivalin për fëmijë që organizon kjo komunë nga data 22-26 Prill 2020. Pjesëmarrja është konfirmuar…

Mot me diell dhe temperë deri në 17 gradë Celsius

Mëngjesin e sotëm më ftohtë ka qenë në Berovë, ku në orën shtatë janë matur minus gjashtë gradë, në Strumicë dhe Demir Kapia me -3, Shtip dhe Manastir me -2. Në Shkup Zajçev Rid, Tetovë dhe Kumanovë -1, informon Drejtoria…

Bërnz: Rrishikimi i Marrëveshjes së Prespës sjellë rrezik

Ambasadorja amerikane në vend Kejt Bërnz në intervistë për televizionin “Sitel” liderëve partiakë iu bëri thirrje që të gjejnë kompromis për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe të mundësojnë që të miratohet para shpërbërjes së Kuvendit. “Miratimi i ligjit të ri…