Back to homepage

Posts From Gotstivari Sot

Kush janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës

Faktor.mk ka analizuar se cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha në rajonin e Tetovës. Në vend të parë është Pofix, kompania për prodhimin e llaçit, e cila është edhe një nga prodhuesit më të mëdhenj të materialit ndërtimor

Read Full Article

Gjatë fundjavës do të kemi shi i rrëmbyeshëm e bubullima

Moti nesër do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Në orët e pasdites do të ketë dukuri të izoluar

Read Full Article

Pollog, Policia me aksion kontrolli në trafik, shqiptohen 22 gjoba!

Dje nga ora 08:00 deri në orën 22:00 në zonën e SPB-Tetovë është kryer aksion kontrollues për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë automjete me shpejtësi më të madhe se norma e lejuar. Gjatë kontrollit janë zbuluar dhe sanksionuar

Read Full Article

Dy të moshuar përzihen nga në një lokal në Gostivar

Dje në ora 13:00 në DPB-Gostivarit, M.J.(80) nga Gostivari ka raportuar se rreth orës 11:30 në një lokal në Gostivar, personi N.N. nga Gostivari, është sjellë në mënyrë agresive ndaj saj dhe shoqes së saj M.G. dhe i ka dëbuar

Read Full Article

Gostivar, sulmon fizikisht bashkëshorten

Dje ë ora 19:10, zyrtarët policorë të Departamentit të Policisë-Gallatë kanë privuar nga liria personinF.N (28) nga Gorjani i Gostivarit, pasi që një ditë më parë rreth orës 11:50 në rrugën ,,Vëllezërit Gjinovski” në Gostivar e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten

Read Full Article

Zhgaravitet simboli i shtetit në Gostivar

Monumenti me emrin e Gostivarit që ndodhet në parkun e madh të qytetit, u dekorua me simbolin e shtetit me rastin e festës së 24 Majit “(e premte) “”Shën Kirili dhe Metodi”- Dita e shenjtorëve sllavë, por e njejta nuk

Read Full Article

“Dita e hapur” në Shkollën e Mesme Ekonomike në Gostivar

Sot është realizuar “Dita e hapur” në Shkollën e Mesme Ekonomike Komunale “Gostivar”, në Gostivar nga ku semimaturanët e rajonit patën rastin që njihen me programet mësimore dhe kushtet që ofron shkolla.

Read Full Article

FLAKA: Po merr formë qeveria Mickovski, ja si do të duket!

Agjencia e lajmeve Flaka ka arritur deri tek emrat e kabinetit të ri qeveritar nga radhët e VMRO-DPMNE dhe digasteret që do të drejton koalicioni VLEN. Në mesin e tyre ka kuadro të reja por nuk mungojnë as kuadro të

Read Full Article

FLAKA: VLEN pritet të drejton 6 ministri dhe 2 zv.kryeminisra

Janë tetë digastere qeveritare që pritet t’i takojnë koalicionit VLEN nëse bisedimet për qeverinë e re me VMRO-DPMNE përmbyllen me sukses. Jo zyrtarisht, Flaka mëson që katër paritë e koaliconit VLEN do të ndajnë nga dy digastere. Ministrinë për sistem

Read Full Article

Konflikt familjar në një fshat të Gostivarit

Më datë 20.05.2024 në ora 22:50 në DPB-Gostivar, një banore 41-vjeçare nga një fshat i Gostivarit ka raportuar se rreth orës 20:00 në shtëpinë e tyre familjare, bashkëshorti i saj B.B. ka sulmuar fizikisht atë dhe babain e saj. Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të çështjes, ndaj B.B.

Read Full Article