Vijon periudha e motit të ndryshueshëm, me reshje lokale dhe temperatura të ulëta

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 23 Shtator, 2020 13:00

Nesër do të mbisundojë mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite me më shumë periudha të diellit, ndërsa do të ketë edhe paraqitje të shiut të shkurtër lokal  dhe bubullimave. Stabilizim kalimtar të motit  do të ketë të premten, kur të fillojë të fryejë  erë mesatare veriore deri në të përforcuar jugore, paralajmërojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Nën ndikim të valës së lagësht të shtunën do të jetë me vranësira dhe  reshje  të shiut, të cilat vende – vende  do të jenë më të rrëmbyeshme, të ndjekura me bubullima dhe erë të përforcuar.  Temperatura dukshëm do të zvogëlohet. Të dielën dhe të hënën do të jetë me vranësira të ndryshme dhe  ende me erë me paraqitje të reshjeve  lokale  të shiut.

Moti edhe gjatë ditës  do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 23 deri në 29 gradë Celsius.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 23 Shtator, 2020 13:00