Taravari me të rinjtë e ASH-së ia uruan Messit titullin kampion bote

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 18 Dhjetor, 2022 20:33

Argjentian para pak castesh u shpall kampion i ri i botës, pas dramës me Francën, duke e mposhtur me rezultatin 4-2 në penallti, pasi në kohën e rregullt përfundoir 2-2 dhe në vazhdime 3-3.

E ky triumf i argjentinasve po festohet edhe në Gostivar. Kryetari i kësaj komunes Arben Taravari së bashku me Forumin Rinor të ASH-së në këtë qytet kanënisur të festojnë triumfin e Argjentinës.

“T’fala nga Gostivari”, ka shkruar Arben Taravari.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 18 Dhjetor, 2022 20:33