Back to homepage

Tag "Moti"

I “nxehti afrikan” edhe javën e ardhshme – priten temperatura rekorde!

Autoritetet bëjnë thirrje për kujdes gjatë ekspozimit në diell. Drejtoria për Punë Hidrometereologjike ka njoftuar se rajoni i vendit tonë edhe gjatë periudhës së ardhshme do të jetë nën ndikimin e një mase shumë të nxehtë ajrore, njofton KlanM, percjell Observeri

Read Full Article

Moti sot do të jetë me diell, pasdite me kushte për reshje të shiut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6 deri 14 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 18 deri 30 gradë

Read Full Article

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo

Read Full Article

Moti sot do të jetë diell dhe me vranësira të ulëta

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shkurtra shiu dhe shtrëngata të rralla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperaturat maksimale

Read Full Article

Moti sot në vend do të jetë i vranët dhe me reshje shiu

Moti sot në vend do të jetë i vranët dhe me reshje shiu, të cilat vende-vende do të jenë të rrëmbyeshme, madje mbi 35 litra për metër katror, ​​ndërsa në pjesët juglindore është e mundur edhe shfaqja e shtrëngatave. Do

Read Full Article

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën diktimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme falë masave ajrore relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në

Read Full Article

Parashikimi i motit

Paradite do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta në disa lugina. Gjatë ditës me diell me pak vranësira. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri

Read Full Article

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me diell

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me diell, ndërsa pasdite në orët e mbrëmjes dhe të natës do të jetë me vranësira me reshje të kohëpaskohshme shiu. Në disa vende, reshjet do të jenë të

Read Full Article

Gjatë fundjavës rritje e temperaturave

Sinoptikët në vend njoftojnë se gjatë fundjavës do të kemi rritje të temperaturaven ndërsa nga e hëna destabilizim të motit. Temperaturë dëri në -2 u shënua sot në Berovë ndërsa edhe gjatë fundjavës mëngjeset do të jenë poashtu të ftohta,

Read Full Article

Moti sot i paqendrueshëm

Moti ditën e martë parashikohet të jetë i paqendrueshëm. Pjesa e parë e ditës parashikohet me mot me kthjellime e alternime vranësirash mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Më pas përsëri mot

Read Full Article