Pse sot ishte dita më e fuqishme e vitit? Flasin numerologët

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 11 Nëntor, 2022 22:37

Në aspektin astrologjik, ky nëntor nisi paksa i stuhishëm sepse më 8 nëntor patëm një eklips të hënës së plotë. Mund të ketë sjellë shumë ndryshime, por shumë prej tyre, edhe nëse nuk duken tani, në fakt janë shumë të rëndësishme për ju.

Megjithatë, drita fiton gjithmonë, ndaj në nëntor mbërrijnë ditë më të favorshme. Një nga datat më me fat në numerologji është sigurisht 11. 11. Këtë vit, më 11 nëntor, kemi sërish energjinë e bukur të sekuencës 11-11, pra datën magjike të pasqyrës.

Çfarë duhet të bëni më 11.11. për lumturi dhe sukses?

Numerologët besojnë se kjo ditë është veçanërisht e favorshme për transformim, por gjithçka bëhet përmes emocioneve të shtuara. Është e mundur që disa nga emocionet dhe frikat tona të ndrydhura të dalin në sipërfaqe, veçanërisht kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e dashurisë. Por kjo do të thotë të heqësh qafe gjithçka që të ka rënduar. Partneri duhet të dijë për këtë dhe tani, kur të gjitha “kartat janë të hapura”, mund ta gjeni më lehtë një kompromis.

Për më tepër, 11 nëntori është koha për ide kreative dhe kërkimi për zgjidhje të reja jo standarde. Sot ia vlen të shkruani mendimet dhe idetë tuaja, për t’i marrë parasysh. Ndoshta është koha për të përjetuar disa ide të vjetra kur bëhet fjalë për punën dhe zhvillimin.

Në këtë ditë, është e rëndësishme të qëndroni të qetë dhe optimistë. Bëni diçka të këndshme për veten tuaj, shkoni në pishinë, trajtojeni veten me relaksim dhe pushim. Është veçanërisht e rëndësishme të relaksoheni dhe të çlodheni. Largoni energjitë negative në mënyrë që të mbusheni me energji të re. Mbani nën kontroll emocionet tuaja, mësoni se si t’i nënvizoni ato dhe t’i ndani me njerëzit e tjerë./abcnews.al

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 11 Nëntor, 2022 22:37