Policia me detaje për sulmin ndaj gazetarit Nevrij Ademi

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 1 Nëntor, 2022 11:14

Policia me detaje për sulmin ndaj gazetarit Nevrij Ademi

Njëzet e katër vjeçari N.A. nga Kalishi i Gostivarit, dje (31-dhjetor) në ora 14:10, në SPB Tetovë ka
raportuar se rreth orës 13:00 në objektin e shkollës së mesme të Tetovës ku është dashur të kryejë
punët e planifikuara profesionale, një person e ka kapur për dore duke i marrë celularin dhe ka tentuar
ta sulmojë fizikisht, ndërsa një person tjetër nga sigurimi me forcë fizike e ka shtyrë nxjerë jashtë
objektit.

Po merren masa për pastrimin dhe dokumentimin e plotë të rastit.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 1 Nëntor, 2022 11:14

11:34:32 am
Dje (23 nëntor) rreth orës 20:00 në rrugën “Dushko Popoviq”...
11:33:03 am
Mbrëmë (23 nëntor) rreth orës 19:10, në rrugën e “Ilindenit”...
11:32:03 am
Pjestarët e policisë të SPB Tetovë mbrëmë (24 nëntor) dhjetë...