Parashikimi i motit

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 22 Tetor, 2022 09:39

Parashikimi i motit

Paradite do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta në disa lugina. Gjatë ditës me diell me pak vranësira. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 17 deri në 22 gradë.

Në Shkup paradite me mjegull dhe vranësira të ulëta, pasdite me diell. Temperatura minimale do të zbresë deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 18 gradë.

Moti do të jetë kryesisht me diell, ndërsa nga e diela do të jetë dukshëm më i ngrohtë me kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit në disa lugina.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 22 Tetor, 2022 09:39