Pamje nga mbërritja e Jankullovskës në burgun e Idrizovës

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 29 Shtator, 2020 09:51
Ish-ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, mbrëm e kaloi natën në burgun e Idrizovës, ku dhe do ta vuajë dënimin prej katër viteve burg, njofton FLAKA  Policia konfirmon dje që  Jankullovska do të vuaj dënimin prej 4 vitesh burg. Ish-ministrja Jankulloska është dënuar në rastin “Tanku”, që e hapi ish-PSP-ja, e që ka të bëjë me blerjen e makinës luksoze “Mercedes” nga Qeveria e kaluar e Nikolla Gruevskit. Ajo në fillim u dënua me gjashtë vjet burg, por Gjykata e Apelit ia uli dënimin në katër vite. Mediumet në vend kanë publikuar pamje nga mbërritja e saj në shoqëri të Policisë në burgun e Indrizovës. FLAKA 
Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 29 Shtator, 2020 09:51