Në derbin e javës Gostivari mundi Korabin

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 14 Shtator, 2020 14:42

Gostivari ka fituar derbin e javës së tretë në Ligën e Dytë – Perëndim, teksa në stadiumin e qytetit në Gostivari, mundi Korabin e Dibrësme rezultatin minimal 1:0.

Autor i golit të vetëm për Gostivarin në këtë përballje ishte Valtrin Qaili, i cili shënoi në minutën e 25-të.

Pas tre xhirove të para në Konferencën e Perëndimit, Skopje dhe Gostivari kryesojnë në renditje me nga 7 pikë, të pasuar nga Veleshta dhe Korabi që kanë nga 6 pikë.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 14 Shtator, 2020 14:42