Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me diell

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 1 Tetor, 2022 09:34

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me diell, ndërsa pasdite në orët e mbrëmjes dhe të natës do të jetë me vranësira me reshje të kohëpaskohshme shiu. Në disa vende, reshjet do të jenë të rrëmbyeshme dhe më të bollshme, të përcjella me bubullima dhe erëra të forta.

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 22 deri në 28 gradë.

Në Shkup me vranësira të pjesshme, kurse në orët e mbrëmjes dhe të natës me reshje të kohëpaskohshme shiu. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 23 gradë.

Mot kryesisht stabil do të mbizotërojë nesër dhe në ditët e para të javës së ardhshme. Do të fryjë erë e fortë nga veriu dhe temperaturat do të pësojnë rënie graduale.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 1 Tetor, 2022 09:34