Moti sot në vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 16 Tetor, 2020 09:25

Moti sot në vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 8 deri më 14 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 17 deri më 24 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me vranësira dhe reshje shiu, posaçërisht gjatë paradites.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri më 13 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri më 19 gradë Celsius.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 16 Tetor, 2020 09:25