Moti sot në vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 5 Tetor, 2020 09:11

Moti sot në vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi juglindor.

Pasdite dhe gjatë natës në disa vende do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 9 deri 17 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 27 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit prej 15 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 28 gradë Celsius.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 5 Tetor, 2020 09:11