Moti sot i vranët dhe i paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme dhe bubullima

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 17 Shtator, 2022 08:34

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe i paqëndrueshme me reshje të dendura shiu, bubullima dhe erë të fortë jugore. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 24 deri në 31 gradë.

Në Shkup mot i vranët dhe i paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme të rrëmbyeshme dhe bubullimë. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga jugu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 26 gradë.https://ls.boostcdn.net/v.html?domain=zyrtare.net

Të dielën në mëngjes do të ketë ende reshje lokale shiu. Do të fryjë erë e fortë veriore e cila do të shkaktojë ulje të ndjeshme të temperaturës ditore (rreth 10 gradë), ndërsa nga e hëna do të ulet ndjeshëm edhe temperatura e mëngjesit.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 17 Shtator, 2022 08:34