Moti sot

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 20 Dhjetor, 2021 08:48

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbizotërojë mot me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi veriperëndimor përgjatë Vardarit dhe drejt lindjes do të përforcohet dhe shpejtësi do të mbërrijë deri në 60 kilometra në orë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri 2 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 4 deri 13 gradë Celsius.

Në Shkup, mot i ngjashëm me erë mesatare deri në të përforcuar veriperëndimore. Temperatura minimale do të ulet deri -3, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 9 gradë Celsius.

Deri në fund të javës do të mbizotërojë mot i qëndrueshëm dhe i thatë, përkohësisht me periudha më të gjata të diellit. Në mëngjes do të jetë më ftohtë.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 20 Dhjetor, 2021 08:48