Mot me diell, pasdite me të reshura dhe bubullimë

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 10 Gusht, 2020 09:45

 Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të lëviz prej 12 deri në 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri në 34 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha dielli dhe shi të përkohshëm e të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 17, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 32 gradë Celsius.

Prej sot do të mbizotërojë mot me diell dhe më i ngrohtë, ndërsa në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut dhe bubullimave.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 10 Gusht, 2020 09:45