Mot me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite shi afatshkurtër

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 24 Qershor, 2020 10:12

Moti në vend do të jetë  me diell me  vranësira mesatare  dhe me erë mesatare deri në të përforcuar  nga drejtimi verior. Pasdite  do të ketë paraqitje të izoluar të shiut dhe bubullimave të rralla.

Temperatura e mëngjesit  do të lëvizë prej 10 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 23 deri në 31 gradë Celsius.

Indeksi UV =8.

Në Shkup mot me diell me vranësira mesatare dhe me erë  mesatare deri në të përforcuar  nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit  do të bie  mes 16 dhe 19 gradë Celsius,  ndërsa ajo maksimale do të arrijë 26 gradë Celsius.

Nga e enjtja deri të shtunën  sërish në orët e pasdites  do të jetë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Temperaturat  do të jenë në rritje veçanërisht gjatë fundjavës dhe  në fillim të javës së ardhshme.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 24 Qershor, 2020 10:12