Messi kërkon falje

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 5 Maj, 2023 21:56

Messi kërkon falje

Lionel Messi i kërkoi falje klubit të Paris St Germain dhe shokëve të ekipit pasi u pezullua për udhëtimin që bëri në Arabinë Saudite.

Drejtuesit e klubit parisien vendosën që ta dënonin shtatë herë fituesin e “Topit të Artë” me 2 javë pezullim pasi fluturoi drejt Riadit pa marrë leje, ndërsa duhej të ishte në fushë për t’u stërvitur me ekipin pas humbjes 3-1 ndal Lorient të dielën.

Argjentinasit regoi me një postim në Instagram arsyet e veprimit të tij.

“Të tregohem i sinqertë besoja se do ta kisha një ditë pushimi pas ndeshjes siç kishte ndodhur në javët e kaluara. E kisha organizuar këtë udhëtim dhe nuk munda dot ta anuloja. I kërkoj falje shokëve të skuadrës dhe po pres çfarë do të bëjë klubi me mua”.

Trajneri i PSG-së, Christophe Galtier, tha se nuk kishte asnjë lidhje me vendimin e klubit për ta pezulluar Messin.

Argjentinasi do të mungojë në dy takimet e ardhshme kundër Troyes dhe në shtëpi ndaj Ajaçio.

PSG kryeson me pesë pikë më shumë se sa Marseille, ndërsa deri në fund të sezonit kanë mbetur edhe pesë ndeshje.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 5 Maj, 2023 21:56