LSDM, bordi qendror i jep dritë jeshile Kovaçevskit që të nis bisedimet me Taravarin

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 20 Tetor, 2022 21:42 Updated

Burime të Flakës nga bordi qendror i LSDM, konfirmojnë që ky organ i ka dhënë dritë jeshile kryetarit të partisë dhe kryeministrit Dimitar Kovaçevski që të nis bisedimet për hyrje të Aleancës për Shqiptarët në qeveri.

Mbledhja e bordit drejtues, ekskluzivisht mëson Flaka, është mbajtur para vizistës së Kovaçevskit në Emiratet e Bashkuara Arabe, dhe pas kthimit të tij pritet të fillojnë bisedimet mes LSDM dhe ASH.

Ditëve të fundit po filet në opinion për hyrje të ASH në qeveri, madje në opinion qarkullojnë edhe emrat e ministrive dhe drejtoritë që mund t’i merr në drejtim partia e Arben Taravarit. Flaka

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 20 Tetor, 2022 21:42 Updated