Këto janë personat që humbën jetën në Çellopek

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 27 Dhjetor, 2023 21:22

Këto janë personat që humbën jetën në Çellopek

Një fund i përgjakshëm i një sherri për një copë tokë. Një 60-vjeçar banues në Çelopek të Tetovës ka qëlluar me armë zjarri të afërmve të tij. Ai vrau babë e bir dhe plagosi rëndë vëllanë dhe dajën e tyre. Drama e përgjakshme familjare ka ndodhur pasditen e sotme rreth 10 minuta pas orës 14:00. Pas një debati të shkurtër para shtëpisë së Faruk dhe Muamedinit, kushëriri i tyre Ilmia i qëlloi me armë.

Ai ka qëlluar edhe në drejtim të vëllait dhe dajës së tyre, por të shtënat nga arma nuk kanë qenë fatale. Menjëherë pas tragjedisë së përgjakshme është arrestuar autori i vrasjes së dyfishtë. Policia thotë se ai kishte edhe plagë me armë zjarri.

Banorët e Çelopekut kanë dëshmuar pas kamerës së Sitelit se mes kushërinjve ka pasur padurim prej kohësh. Ata përfunduan sot me një fund të përgjakshëm. Familjarët e tyre dëshmojnë se të vrarët jetonin në Zvicër dhe Gjermani dhe kishin ardhur në vend me pushime. Autori i vrasjes së dyfishtë nuk ishte i vetmi nga familjarët që përdori armët për zgjidhjen e problemeve. Rreth 30 vjet më parë, babai i tij qëlloi edhe një burrë nga Chelopek.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 27 Dhjetor, 2023 21:22