Kampionati Botëror “Qatar 2022”, në ekranet e TVM2

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 20 Tetor, 2022 09:12

Vetëm edhe një muaj na ndajnë nga Kampionati Botëror “𝗤𝗮𝘁𝗮𝗿 𝟮𝟬𝟮𝟮”, i cili me të gjitha 64 ndeshjet do të transmetohet ekskluzivisht në programin tonë”, erdh njoftoimi nga servisti publik Tvm2, njofton Flaka. Transmetim në gjuhën shqipe do të ketë edhe në RTK të Kosovës dhe RTSH në Shqipëri.

Gjithçka nis më 21 nëntor dhe do të luhen 4 ndeshje në ditë në fazën fillestare (ora 11:00, 14:00, 17:00 dhe 20:00). Ndeshjet e fazës finale do të luhen në orën 1800 dhe 22:00 lokale. 

FIFA lajmëron se do të jenë katër ndeshje në ditë në kohën e fazës së  grupeve, që do të zhvillohen për një periudhë 12 ditore. Oraret e tjera që do të zhvillohen ndeshjet janë 16:00, 19:00 dhe 22:00.

Faza me eliminim do të zgjasë 12 ditë, me 4 ndeshje që do të luhen në një ditë. Finalja do të zhvillohet në 18 dhjetor në “Lusail Stadium”, që mund të presë 80 mijë tifozë. Flaka

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 20 Tetor, 2022 09:12