Evidentohet sulm fizik në Debresh

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 15 Korrik, 2020 16:41

Sot (15-korik) në ora 05.00, 31-vjeçari B.A. nga Debreshi i Gostivarit, në SPB-Tetovë ka denoncuar se rreth orës 02 e 30 minuta, deri sa me shkoun e tij B.A. (30) me veturë ,,Citroen Sakso” me targa të Gostivarit, kanë qenë duke lëvizur nëpër fshat, në afërsi të shtabit të një partie politike, kanë qenë të sulmuar fizikishtë nga personi B.S. (27) nga i njëjti fshat, njoftuan nga Policia e Gostivarit 

Më vonë, për shkak të dyshimeve se kanë kryer vepër penale ,,Dhunë” kanë qenë të privuar nga liria
personat B.S. (27) dhe dhe B.S.(60) nga fshati Debresht.

Të dy janë mbajtur në Stacionin policorë, për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 15 Korrik, 2020 16:41