Epiqendra e tërmetit në Lushnjë, banorët dalin në rrugë

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 14 Janar, 2024 00:13

Epiqendra e tërmetit në Lushnjë, banorët dalin në rrugë

Të frikësuar pas lëkundjeve të tërmetit, dhjetëra banorë të Lushnjës kanë dalë nga shtëpitë. Qytetarët kanë lënë apartamentet dhe po qëndrojnë në rrugë, pavarësisht temperaturave të ulëta.

Pak minuta pas mesnate, një tërmet 4.6 i shkallë Rihter u regjistrua në Dushk të Lushnjës. Lëkundjet u ndjenë edhe në qytete të tjera, përfshirë Tiranën, Durrësin, Elbasanin e Vlorën.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 14 Janar, 2024 00:13