Covid-19 shpërthen edhe te Real Madridi

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 16 Dhjetor, 2021 23:28

Covid-19 shpërthen edhe te Real Madridi

Një valë tjetër e pandemisë Covid-19 ka kapluar botën, kështu duke prekur edhe aspektin e sportit.

Nga shumë ekipe evropiane që kanë raportuar për shumë raste të Covid-19, ndër to është edhe gjigandi spanjoll Real Madrid, përcjell KosovaPress.

Së fundmi, përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare, Reali e ka konfirmuar që katër lojtarë të skuadrës dhe një anëtarë i stafit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Asensio, Garreth Bale, Lunin dhe Rodrygo i bashkohen Luka Modricit dhe Marcelos në listën e të infektuarve te “Galaktikët”.

Top Channel

Gostivari Sot
Nga Gostivari Sot 16 Dhjetor, 2021 23:28