Çmimet e tjera që u shpërndanë në finalen e madhe

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 18 Dhjetor, 2022 19:37

Përveç kupës së Botës në finalen e madhe në Doha u shpërndanë edhe disa çmime të tjera.

Kylian Mbappe ishte një skuadër më vete kundër Argjentinës, duke shënuar tre gola, por nuk mjaftuan, me francezin që humbi, por sërish u shpërblye si golashënuesi më i mirë i turneut me tetë gola.

Dhe Emiliano Martines, me të drejtë mori çmimin për portierin më të mirë të turneut.

Lojtari më i mirë i ri shkoi për mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 18 Dhjetor, 2022 19:37