Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Zgjedhje 2020

KSHZ hedh poshtë të gjitha ankesat e parashtruara nga partitë politike

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme hodhi poshtë të gjitha 2.142 ankesat e paraqitura nga partitë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Për 1.478 ankesa nga gjithsej 1.982 të parashtruara nga partia “E Majta”, anëtarët e Komisionit vlerësojnë…

Në Gostivar deri ora 17:00 votuan 24,242 votues

Në Gostivar deri ora 17:00 votuan 24,242 votues. Informata bëhet e ditur nga KSHZ. Të drejtë vote në Komunën e Gostivarit kanë  79,944votues kurse të drejtë e votës deri ora 17 e kanë shfrytëzuar 30.32% nga numri i përgjithshëm i…

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, tre ditë votime

Në Maqedoninë e Veriut në mesnatë ka hyrë në fuqi heshtja zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pas fushatës 20 ditëshe. Këto janë zgjedhjet e para që zhvillohen në kohë pandemie të koronavirusit, dhe jo si zakonisht në ditën e…

Demolohet një shtab zgjedhor në Debresh

Dje (6-korik) në ora 09 e 50 minuta 37-vjeçari S.A. nga fshati Debresh i Gostivarit, në SPB Tetovë ka denoncuar se në shtabin zgjedhorë të partisë politik në këtë fshat, gjatë natës në mes të 5 dhe 6 korik, persona…

ASH mbajti tubim parazgjedhor në Forinë të Gostivarit

Bartësi i listës kandiduese për deputet në Njësinë e gjashtë zgjedhore Ziadin Sela mbrëmë vonë në kuadër të aktivitete parazgjedhore dhe së bashku me kandidatët për deputet nga koalicioni i Aleancës dhe Alternativës “Tani është koha” prezantoi një pjesë të…

BDI Gostivar tregon Unitet dhe Fuqi |VIDEO

BDI dega Gostivar përmes një video spoti të publikuar në Fejsbuk ka treguar Unitet dhe Fuqi.  Në spotin e përgatitur me pjesëmarrjen e  qindra anëtarë në rrugën dhe Urën e ndërtuar në qeverisjen e BDI në Gostivar Me sloganet: Autokton,…

Sela dhe Gashi: Më 15 korrik do të ndodh ndryshimi

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa mbajtën konventën promovuese për zgjedhjet e 15 korrikut. Konventa u mbajt në sheshin Iliria në Tetovë ku u prezantuan kandidatët për deputetë dhe bartësit e listave në të gjitha njësitë zgjedhore ku garon ky…