Ndërrimi i shpesht i drejtorëve, praktikë e Taravarit!

Përmes një ceremonie miqësore, u bë sot pranim-dorëzimi i detyrës drejtor i Ndërmarrjes Publike “Parkingu i qytetit dhe Gjelbërimi”, ku drejtor i ri u emërua Xhelal Lushi, jurist dhe profesionist me aftësi të theksuara menaxheriale. “Jam i bindur se z.Lushi

Read Full Article

Gashi tregon linjën e kuqe për ikje nga qeveria

Udhëheqësia më e ngushtë e Alternativës sonte mbanë mbledhje në Gostivar. Në të u vendosë se çfarë hapash do të ndërmarrë për hyrjen e mundshme të Aleancës për Shqiptarët në Qeveri.  Në deklaratën për Flaka, lideri Afrim Gashi njoftoi që:

Read Full Article

Bakllava me sherbet. A e mori Taravari “biletën amerikane”për shkuarje në qeveri? Updated

Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe njëherit lider i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka pritur në takim ambasadoren e SHBA-ve në Shkup, Angela Price Aggeler, njofton Gostivari Sot “Sot Gostivarin, gostivarasit dhe ne personalisht na nderoi me vizitë Ambasadorja

Read Full Article

Qasja e politikanëve të rinj në Gostivar. Xhaferi, Abdija e Limani pijnë kafe bashkë! Updated

Panel diskutimi “Le të flasim për sfidat dhe të ardhmen e Maqedonisë së Veriut” me Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Ambasadorja Angela Price Aggeler që u mbajt në mjediset Shoqatës për Avancimin e Demokracisë -Democracy Lab

Read Full Article

Në Afrikë njerëzit vdesin për ujë. Ju mund të financoni hapjen e një bunari! Ja adresa lidhëse!

BË JMË HAPJEN E BUNAREVE NË AFRIKË ASI KOSOVË Kontakt telefoni: +38343614013 Viber & Whatsapp – Çmimi për hapjen e bunarit në emrin tuaj kushton 170 euro. Kontaktoni organizatorët në numrin e sipërshënuar. Transmetohet nga Ebu Hurejra -radiallahu anhu- se

Read Full Article

Koha të reflektojmë dhe të ndërtojmë bashkë një front për në Europë, fton Ahmeti nga Gostivari Updated

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar sot takimet me aktivin e saj dhe qytetarët në Gostivar, duke bashkëbiseduar mbi të ardhmen europiane të vendit kësaj rradhe me banorët e këshillave vendorë të Malësisë së Gostivarit – Sërmnovë, Tërnovë, Strajan, Patalisht,

Read Full Article

Zv.minisri Abedini: Zhvillimi i ekonomive bujqësore familjare është i një rëndësie të veçantë

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomizimit të Ujërave është ndër ministritë më aktive e përbërjes qeveritare aktuale. Mes të tjerash u krijua plani kombëtar për prodhimin e ushqimit si dhe modeli i ri i subvencionimit. Programa për zhvillim rural gjithashtu

Read Full Article

Arrestohet nën dyshimin se ka qenë i përfshirë në dy vjedhje të rënda

Sot rreth orës 08:00, zyrtarët policorë të SPB Tetovë-DPB Gostivar kanë privuar nga liria një të mitur nga Dobrërdolli i Gostivarit, nën dyshimin se ka qenë i përfshirë në dy vjedhje të rënda të kryera në fund të vitit të

Read Full Article

Ndryshime në Spitalin e Gostivarit. Ylber Ademi emërohet U.D Drejtor Updated

Ndryshime në udhëheqjen e Spitalit të Gostivarit. Nga Ministria e Shëndetësisë ushtrues detyre drejtor është caktuar Dr. Ylber Ademi, i cili edhe më herët e ka ushtruar postin e drejtorit në këtë institucion, njofton Gostivari Sot. “Sot, nga ana e

Read Full Article

Flaka, Lobi, Observeri, Front Page dhe Gostivari Sot ua urojnë Vitin e Ri 2023. Gëzuar!

Të nderuar lexues të kompanisë më të madhe mediatike të mediave online në gjuhën shqipe në Maqedoninë e Veriut, “Flaka Media Group”, stafi ynë ua uron Vitin e Ri 2023 dhe ju dëshiron shëndet, gëzime dhe suksese në 365 ditët

Read Full Article

03
Jan
Punonjësit policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar,...
03
Jan
Pjestarët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme-Gostivar,...