Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

TOP LAJME

Gostivar, evidentohet rast i ri i prekur nga CoVid-19

Numri i të infektuarve me Kovid-19 sa vjen e rritet. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 120 raste të reja, ndërsa 2 persona kanë ndërruar jetë. Këto të dhëna janë konfirmuar nga institucionet përkatëse, pas çka kjo do të…

Prishën qetësinë dhe rendin publik, arrestohen dy gostivaras

Dje (3-qershor) rreth orës 23 e 15 minuta, në rrugën ,,18-nëntori” në Gostivar, pjestarët e policisë nga SPB Tetovë-NjPB Gostivar i kanë arestuar personat M.M.(20) dhe L.S.(21) nga Gostivari, të cilët e kanë prishur qetësinë dhe rendin publik me një…

Rikthet Ora Policore në Maqedoninë e Veriut

Rikthet Ora Policore në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka vendosur qeveria me kërkesë të Komisionit për Sëmundje Infektive, informon Gostivari Sot duke u thirrur në lajmet nga Alsat M  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot (03.06.2020) gjatë vazhdimit…

Gostivar, 45 persona ndodhet në vet-izolim, Policia kryen kontrolle

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, në periudhën (02/03-qershor), pjestarët e policisë, sipas të dhënave statistikore në SPB-Tetovë, gjithashtu gjatë kësaj periudhe janë evidentuar 65 persona të rij (TE-64 dhe GV-1) në izolim…

Pandemia i ka lënë “pa punë” trafikuesit e drogës në Gostivar

Përskaj negativitetit mbi shëndetin dhe ekonominë, pandemia ka pasur edhe anën pozitive. Kështu, kufizimi i lëvizjes në Gostivar ka ulur për 60 për qind veprat penale në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve. Sipas zëdhënësit të SPB…

Gostivar, 3 persona ndodhen në izolim me vendim të Inspektoratit

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, në periudhën (01/02-qershor), pjestarët e policisë, sipas të dhënave statistikore në SPB-Tetovë, gjithashtu gjatë kësaj periudhe janë evidentuar 131 persona të rij (TE-128 dhe GV-3) në izolim…

Regjistrohet rast i ri i dhunës familjare në Gostivar

Dje (31-maj) në ora 15.00, 56-vjeçarja Gj.M. nga Forina e Gostivarit në SPB Tetovë ka denoncuar se përpara shtëpis së saj, ka qenë e sulmuar fizikishtë nga vëllau i saj 53-vjeçari Z.I. Këtij sulmi fizik i ka paraprirë një bisedë…

Policia me apel, të kujdesemi për mbrojtjen personale

Sektori i punëve të brendshme Tetovë, apelon qytetarët e rajonit të Tetovës dhe Gostivarit, që tërsishtë ta respektojnë Urdhëresën e qeverisë për mbrojtje personale të fytyrës, për shkak të parandalimit të përhapjes së sëmundjes ngjitëse shkaktuar nga virusi korona, percjell…