Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

TOP LAJME

Shpejtësia në internet: Maqedonia e vendin e 18-të në Botë

Sipas ‘speedtest.net’, Maqedonia ndodhet në vendin e 18-të sipas shpejtësisë së internetit në telefonin celular. Këto të dhëna janë për muajin maj të këtij viti ndërsa këtu përfshihen mbi 170 vende në botë. Para Maqedonisë nga vendet e rajonit, në…

DPHM: Niveli i Vardarit më i ulët nga mesatarja e qershorit

Niveli i lumit Vardar në shumë vende të matjes nëpër rrjedhën e lumit është nën mesataren vlerave për muajin qershor, tregojnë të dhënat e Drejtorisë së të Ardhurave Publike. Në vendin e matjes Jegunoc niveli i Vardarit sot në mëngjes…

CoVid-19, 44 gostivaras në izolim me vendim të Inspektoratit shtetrorë

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, në periudhën (22/23-qershor), sipas të dhënave statistikore në SPB-Tetovë, janë evidentuar 115 persona të rij (TE-71 dhe GV-44) në izolim me vendim të Inspektoratit shtetrorë sanitar shëndetsorë,…

Partitë politike të japin shembull si mbrohet shëndeti i qytetarëve

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, ju ka bërë thirrje politikanëve dhe partive që t’i respektojnë protokollet gjatë fushatës zgjedhore. Ai bëri apel edhe tek qytetarët që të vazhdojnë me respektimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. “Duke respektuar masat, mbajtur…

Për mos mabajtje të maskës mbrojtëse gjobiten 48 banorë të Gostivarit

Gjat 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit të punëve të brendshme Tetovë, për periudhën (21/22.06) nga Inspektorati shtetrorë sanitar dhe shëndetsorë janë përgaditur vendime për izolim për 25 persona (TE-30 dhe GV-5), kurse janë kontrolluar gjithsej1034 (TE-737 dhe GV-297)…

Në rajonin e Gostivarit ka 82 raste aktive të prekura nga CoVid-19

Në 24 orët e fundit janë realizuar 776 teste, dhe janë regjistruar 101 raste të reja të KOVID-19 në: Shkup-57, Kumanovë-13, Dibër-1, Shtip-3, Tetovë-19, Strugë-1, Veles-1, Manastir-2, Ohër-1, Gostivar-1, Resnjë-2. Pesë pacientë vdiqën (dy nga Kumanova dhe nga një nga…

Gostivar, dy të infektuar dhe një i shëruar nga Covid 19

Gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Gostivarit dy persona kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, ndërsa një person është shëruar, njoftojnë nga Qendra për Shëndet Publik në Gostivar. Nga fillimi i pandemisë në rajonin e Gostivarit janë realizuar…

Është kryer kontroll në 54 objekte në Gostivar

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, në periudhën (18/19-qershor), sipas të dhënave statistikore në SPB-Tetovë, janë evidentuar 76 persona të rij (TE-53 dhe GV-23) në izolim me vendim të Inspektoratit shtetrorë sanitar shëndetsorë,…