Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

TOP LAJME

Ua prezantojmë produktin më të ri nga Chicago Stone LLC

Chicago Stone LLC ka prezantuar produktin më të ri nga Chicago Stone LLC,  tulla amerikane dekorative me ngjyrë mikse. “Pas shumë kërkesave nga klientët tanë dhe pas shumë hulumtimeve dhe tentativave jemi shumë të lumtur, që arritëm të prodhojmë tullën…

Aksident në Turçan të Madh, lëndohet rënd 9-vjeçari

Dje (30-qershor) në ora 17 e 20 minuta, në rrugën lokale në fshatin Turçan i Madh ka ndodhur aksident trafiku me pjesëmarje të një traktori ,,IMT 539” me targa të Gostivarit, të cilin e ka drejtuar 29-vjeçari F.K. nga ky…

Policia apelon për kujdes nga përhapja e zjarreve

Me fillimin e rritjes së temperaturave të cilat tash po mbizotrojnë në vendin tonë, në krahasim të temperaturat e vetëm një jave me parë, në masë të madhe janë rritur edhe rreziqet potenciale për përhapjen e mundëshme të zjarreve edhe…

Një jetë kushtuar Arsimit, Kombit e Fesë

Gostivari dje u trondit nga lajmi për vdekjen e veteranit të arsimit Musli Selmani, një ndër profesorët e parë dhe shumëvjeçar i biologjisë në Gostivar dhe më gjerë.  Në karrierën e tij gati 45 vjeçare Profesori Selmani përcolli dijet e tija…

Prej sot restorantet mund të punojnë edhe në brendësi

Objektet hotelierike prej sot mund të punojnë edhe në brendësi të objekteve përmes protokollit adekuat për punë, ndërkaq lejohet edhe puna e palestrave, përderisa qendrat tregtare do tl mund të punojnë edhe të dielën. Këtë e mundëson Dekreti që e…

Kufijtë prej sot të hapura pa detyrim për test dhe karantinë

Prej sot plotësisht hapen të gjitha vendkalimet kufitare në shtet me çfarë shtetasit e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të huajt do të mund pa pengesë të lëvizin pa detyrim për test PCR dhe karantinë shtetërore. Vendimin e mori…

Shpejtësia në internet: Maqedonia e vendin e 18-të në Botë

Sipas ‘speedtest.net’, Maqedonia ndodhet në vendin e 18-të sipas shpejtësisë së internetit në telefonin celular. Këto të dhëna janë për muajin maj të këtij viti ndërsa këtu përfshihen mbi 170 vende në botë. Para Maqedonisë nga vendet e rajonit, në…