Taravari takon euro-deputetët Vajgëll dhe Kukan

Në kuadër të vizitës së tij dyditore në Bruksel, kryetar i komunës së Gostivarit njëherit dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari realizoi takime të rëndësishme me miq të Republikës së Maqedonisë…

Policia jep alarmin për grabitjen e automjeteve

Grabitja e automjeteve sërish është kthyer në lojën e hajnave. bitja ka qenë e lehtë për hajnat, shkaku se pronari çelësat i kishte lënë brenda automjetit, shkruan Gostivari Sot.  Rastet e tilla kanë çuar deri te…