Back to homepage

TOP LAJME

Gostivar, sulmon fizikisht bashkëshorten

Dje ë ora 19:10, zyrtarët policorë të Departamentit të Policisë-Gallatë kanë privuar nga liria personinF.N (28) nga Gorjani i Gostivarit, pasi që një ditë më parë rreth orës 11:50 në rrugën ,,Vëllezërit Gjinovski” në Gostivar e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten

Read Full Article

Zhgaravitet simboli i shtetit në Gostivar

Monumenti me emrin e Gostivarit që ndodhet në parkun e madh të qytetit, u dekorua me simbolin e shtetit me rastin e festës së 24 Majit “(e premte) “”Shën Kirili dhe Metodi”- Dita e shenjtorëve sllavë, por e njejta nuk

Read Full Article

FLAKA: VLEN pritet të drejton 6 ministri dhe 2 zv.kryeminisra

Janë tetë digastere qeveritare që pritet t’i takojnë koalicionit VLEN nëse bisedimet për qeverinë e re me VMRO-DPMNE përmbyllen me sukses. Jo zyrtarisht, Flaka mëson që katër paritë e koaliconit VLEN do të ndajnë nga dy digastere. Ministrinë për sistem

Read Full Article

Nis vaksinimi i nijetlinjëve që do të udhëtojnë për në Haxh

Në Muftininë e BFI-Gostivar kanë vijuar përgatitjet për në Haxh. Së fundmi, në mënyrë të organizuar sot ka filluar realizimi me sukses i vaksinimit të nijetlinjëve që do të udhëtojnë për në vendet e shenjta Islme përmes Bashkësisë Fetare Islame.

Read Full Article

Flaka publikon emrat e ministrave të VMRO-DPMNE

Agjencia e lajmeve Flaka ka arritur deri tek emrat e kabinetit të ri qeveritar nga radhët e VMRO-DPMNE. Në mesin e tyre ka kuadro të reja por nuk mungojnë as kuadro të vjetra të kësaj partie. Do të ketë ministri

Read Full Article

SHBA inkurajojnë liderët e Maqedonisë së Veriut që të respektojnë Marrëveshjen e Prespës

Nënsekretarja për Diplomaci Publike dhe Marrëdhënie me Publikun në Departamentin Amerikan të Shtetit, Elizabeth Allen, thotë se SHBA-të e mbështesin Marrëveshjen me Greqinë dhe janë të zhgënjyer që presidentja Gordana Siljanovska-Davkova nuk e ka shfrytëzuar emrin kushtetues Maqedonia e Veriut

Read Full Article

Katër persona të lënduar në një aksident trafiku në Gostivar

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, mbrëmë në ora 2:40 në stacionin policor në Gostivar është paraqitur se në rrugën “Ilindenska” ka pasur aksident trafiku. Bëhet fjalë për aksident të ndodhur mes automjetit “audi” e drejtuar nga G.N

Read Full Article

Më 22 maj rivotime në disa qendra votimi

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut të shtunën caktoi datën 22 maj për rivotimin në shtatë qendra zgjedhore pasi Gjykata Administrative i hodhi poshtë ankesat e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Frontit Evropian. Partitë e koalicionit u ankuan

Read Full Article

Paralajmërimet e shteteve fqinje, Greqisë e Bullgarisë për qeverinë në ardhje në Shkup

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis në një intervistë për një emision grek në ERT, tre javë para zgjedhjeve europiane të 9 qershorit. Kryeministri i dërgoi një mesazh paralajmërues qeverisë së re, për çështjen e Maqedonisë së Veriut. “Dua t’i dërgoj edhe

Read Full Article

Gjykata Administrative i refuzoi 6 ankesa të Frontit Evropian

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1 vendvotim në Zonën 6 zgjedhore do të ketë rivotim. Konkretisht, në Dollnen, në Krushevë, në Manastir, Ohër, Strugë dhe në Llërcë të Zhelinës do të përsëritet votimi. Gjykata Administrative mbrëmë

Read Full Article