Sulm fizik në një pikë karburanti në Toplicë

Sulm fizik në një pikë karburanti në Toplicë

Dje (14-gusht) në ora 22:00, N.Sh.(42) nga Toplica e Gostivarit ka raportuar se ka qenë i sulmuar fizikisht nga bashkëfshatari i tij I.L.(58) në një pikë karburanti në këtë fshat. Rasti është zbardhur dhe dokumentuar.

Read Full Article
Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi vendim, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 1,34% në raport me vendimin e datës

Read Full Article
E kërrcënon me armë për çështje pronësore

E kërrcënon me armë për çështje pronësore

Më datë 09.08.2020 në ora 09:00 në DPB Gostivar, personi N.I. (76) nga Senokosi i Gostivarit ka raportuar se personi G.N. nga Gorjani i Gostivarit e ka kërcënuar me armë, për shkak të keqkuptimeve të mëparshme lidhur me çështjet pronësore.

Read Full Article
Bastisje në Gostivar, arrestohet një 62 vjeçar

Bastisje në Gostivar, arrestohet një 62 vjeçar

Ministria për Punë të Brendshme njoftonë se me 09.08.2022, në ora 00:10, zyrtarët policorë nga Gostivari kanë privuar nga liria personin me iniciale F.V. (62) nga Vrutoku, i cili me urdhër të gjyqtarit është bastisur në procedurë paraprake nga ora

Read Full Article
Ali Ahmeti për vizitë ngushëlluese te Kryetari i parë shqiptar i Gostivarit, Enver Zenku!

Ali Ahmeti për vizitë ngushëlluese te Kryetari i parë shqiptar i Gostivarit, Enver Zenku!

Lideri i BDI, Ali Ahmeti sot ka qëndruar në Gostivar në vizitë ngushëlluese te familja Zenku, me rastin e ndarjes nga jeta të bashkëshortes së ish kryetarit të Gostivarit, Enver Zenku. “Në emër të familjes Zenku e faleminderojmë liderin e

Read Full Article
Gostivar-Tetovë, aksident me shumë të lënduar

Gostivar-Tetovë, aksident me shumë të lënduar

Më datë 04.08.2022 në ora 23:55, në SPB Tetovë është raportuar se në magjistralen Gostivar-Tetovë, përballë  Sellarcës sl Epërme në Tetovë, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një kamioni “Tam” me targa të Velesit, i drejtuar nga personi

Read Full Article
Gostivar : Sulmoi gruan e tij bashkë me motrën e vet

Gostivar : Sulmoi gruan e tij bashkë me motrën e vet

Me datë 03.08.2022 në ora 18:40 në rrugën “JNA” në Gostivar, zyrtarë policorë të Stacionit Policor Gostivar kanë privuar nga liria perosnin A.Gj. (41) nga Gostivari pasi rreth orës 17:05 me motrën e tij B.Gj. në shtëpi kanë sulmuar fizikisht

Read Full Article
Sërmnovasit me peticion për të kthyer emrin e fshatit: Unë jam nga Sërmnova…

Sërmnovasit me peticion për të kthyer emrin e fshatit: Unë jam nga Sërmnova…

“Unë jam nga Sërmova e jo nga Sërbinovo”, mbanë titullin nisma e peticionit i cili ka për qëllim kthimin e emrit të këtij fshati ashtu siç e ka pasur nga lashtësia, e jo siç është shkruar në dokumente zyrtare nga

Read Full Article
Gjak dhe kaos. Kostoja e luftës së Rusisë në Ukrainë

Gjak dhe kaos. Kostoja e luftës së Rusisë në Ukrainë

Lufta e Rusisë në Ukrainë – e nisur më 24 shkurt – ka lënë dhjetëra-mijëra njerëz të vdekur, ka zhvendosur miliona të tjerë dhe ka nxitur krizë ekonomike në gjithë botën. Vdekje Prej nisjes së luftës, 5.237 civilë janë regjistruar

Read Full Article
“Rudina Fest” ndaloi në Gostivar, jehona e festivalit gjallëroi qytetin

“Rudina Fest” ndaloi në Gostivar, jehona e festivalit gjallëroi qytetin

Mbrëmjen e kaluar festivali Rudina Fest u zhvendos në qytetin e Gostivarit. Me performanca të shkëlqyera u prezantuan grupet pjesëmarrëse ku dhe magjepsën të pranishmit tek Amfiteatri veror i qytetit. Sonte, zhvillohet nata finale tek parku i madh i qytetit,

Read Full Article