Back to homepage

Teknologji

Amazon, Facebook dhe Twitter tërhiqen nga panairi i teknologjisë së Las Vegasit

Amazon, Facebook dhe Twitter tërhiqen nga panairi i teknologjisë së Las Vegasit

Amazon, Facebook dhe Twitter janë ndër firmat që njoftojnë se nuk do të dërgojnë ekipe në Consumer Electronics Show (CES), që do të mbahet në muajin janar në Las Vegas. E gjithë kjo vjen ndërsa shqetësimet rriten për përhapjen e

Read Full Article
Samsung zbulon SSD-të e reja me shpejtësi marramendëse transferimi

Samsung zbulon SSD-të e reja me shpejtësi marramendëse transferimi

Samsung ditën e sotme prezantoi produktet më të reja të memories PCIe 5.0 SSD të cilët duhet të dyfishojnë shpejtësinë çdo dy vite edhe pse ligji Moore është ngadalësuar së fundi. Dizajnuar për serverët enterprise, PMI1743 SSD mund të arrijë

Read Full Article
Lejojnë lojëra në ekranin qendror, nis hetimi për veturat “Tesla”

Lejojnë lojëra në ekranin qendror, nis hetimi për veturat “Tesla”

Qeveria amerikane thotë se po heton më shumë se gjysmë milioni automjete Tesla të shitura që nga viti 2017 pas raportimeve se shoferët mund të luajnë video lojëra të disponueshme në ekranin kryesor të makinës gjatë udhëtimeve. Administrata Kombëtare e

Read Full Article
Samsung Galaxy S22 do të ketë një ekran unik

Samsung Galaxy S22 do të ketë një ekran unik

Ka më pak rritje për Galaxy S22 Ultra. Sepse modeli i mëparshëm tashmë kishte një shkëlqim maksimal prej 1500 nits. Ajo që bie veçanërisht në sy është diferencimi i ri midis Galaxy S22 dhe Galaxy S22 +. Ndërsa modelet e

Read Full Article
Si duket telefoni interesant LG Wing

Si duket telefoni interesant LG Wing

LG ka prezantuar më parë disa telefona me dizajne interesante, e një prej tyre është LG Wing. LG Wing ishte njoftimi i fundit i madh nga kompania koreano-jugore, përpara se të mbyllte divizionin e telefonave inteligjentë dhe telefoni së fundmi

Read Full Article