Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Tifozja seksi e Fiorentinës!

Alice Bertoletti, është një modele superseksi nga Firence që ka në zemër skuadrën e Fiorentinës dhe këtë e tregoi edhe në programin televiziv “Ciao Darwin” kur mori pjesë si rivale e Juventusit në puntatën e skuadrave të tjera kundër bardhezinjëve….

Babel çon Holandën në avantazh

Si Gjermania, ashtu dhe Holanda, po luajnë sot për të fituar pikët e çmuara që u nevojiten shumë në Grupin C, ndaj nuk mund të lejojnë gabime. Holanda u fut e para në veprim duke realizuar golin e avantazhit kundër…

Mbyllet Irlandë e Veriut-Gjermani 0-2

Pjesa e parë e një prej ndeshjeve më të rëndësishme të grupit C, Irlandë e Veriut-Gjermani, u mbyll pa shumë aksion. Me fillimin e pjesës së dytë, gjermanët nisën të tregohen më këmbëngulës e më energjikë. Dhe në minutën e…

Italia drejt rekordeve, 6 fitore-6 ndeshje në eliminatore

Mungesa e bujshme në Europianin 2018 është tashmë një kujtim i largët për tifozët e përfaqësueses italiane të futbollit. Të kaltërit nën drejtimin e trajnerit Mancini janë shkëputur nga makthi i së kaluarës duke regjistruar sukses pas suksesi, me një…

Armando Maradona rikthehet si trajner, në La Plata

Diego Armando Maradona është kthyer në rolin e trajnerit teksa pranoi të marrë drejtimin e skuadrës Gimnasia La Plata. Në ‘El Bosque’ tifozët i rezervuan El Pibe De Oros një pritje madhështore duke i dedikuar flamuj, banderola kore madje nuk…

Spanjë-Ishujt Faroe/ Formacionet zyrtare

Spanja do të përballet me modestët e Ishujve Faroe në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Spanjollët të cilët nuk kanë asnjë humbje kërkojnë një tjetër fitore duke rikonfirmuar edhe njëherë faktin se janë pretendentë për Europianin. Nga…

Kosovë-Çeki bashkon Limaj e Haradinaj

Ndeshjen Kosovë – Çeki, e cila përfundoi 2 me 1, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj e ndoqi me zëvëndëskryeministrin Fatmir Limaj si dhe me bashkëshorten e tij. “Si gjithmonë edhe sot në stadiumin “Fadil Vokrri”, në përkrahje të djemve tanë…