Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Vendimi për Neymar, CAS i redukton dënimin sulmuesit

Paris Saint Germain merr lajme të mira nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv për Neymar. Kjo e fundit vendoi që të reduktojë dënimin e sulmuesit brazilian nga 3 në 2 ndeshje pezullim në Ligën e Kampioneve. UEFA e dënoi sulmuesin brazilian…

Ibrahimovic dhuron spektakël, 3 gola kundër Sporting Kansas

Zlatan Ibrahimovic nuk i ndjen aspak vitet që i kalojnë dhe vazhdon të japë spektakël në Major League Soccer. Sulmuesi suedez, tashmë në moshën 37 vjeçare, ishte protagonisti absolut i skuadrës së LA Galaxy për të cilën shënoi 3 gola…

Emery mbron Luiz: Gabimet i pranojmë si skuadër

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka mbrojtur qendërmbrojtësin David Luiz. Braziliani u transferua këtë verë nga Chelsea dhe në ndeshjen e fundit bëri gabim në mbrojtje duke shkaktuar penallti, falë së cilës Watford arriti të fitojë një pikë. Emery e…

​Leipzigu e ndal Bayernin

Leipzigu arriti ta sigurojë një barazim me rezultat 1:1 në ndeshjen kundër Bayern Munichut, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Red Bull Arena”, në kuadër të xhiros së katërt të sezonit të ri të Bundesligës. Bayern Munichu e nisi ndeshjen…

Juventus ndalet nga Fiorentina

Juventus ndalet nga Fiorentina në sfidën e radhës së Serisë A. Në Artemio Franchi të firenzes sfida mes këtyre dy skuadrave u mbyll me barazimin 0-0 pikërisht ditën e debutimit të Sarrit në stolin e Juventusit. Për kampionët e Italisë,…

Red Devils me probleme, 7 mungesa kundër Leicester City

Presioni për të marrë pikë dhe renditja që ka nevojë emergjente për përmirësim, e ka shtuar presionin te trajneri i Mancester Junaitid për ndeshjen e kësaj fundjave. Por edhe pse do të ketë si favor mbështetjen elektrizuese të publikut në…