Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Reali mposht me meritë Sevillën, prek kreun e klasifikimit

Real Madrid është rikthyer te fitorja pas humbjes nga PSG në Ligën e Kampionëve. Mbretërit mposhtën Sevillën me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e xhiros së pestë të La Ligës. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Karim Benzema në…

Edhe pse nuk lejohet, skuadra serbe luan në Kosovë për Kupën

Është hedhur shorti për 1/16-tën e Kupës së Serbisë. Më 25 shtator skuadra nga Beogradi, Crvena Zvezda, do të shkojë në Mitrovicë për të luajtur kundër Trepçës. Këta të fundit bëjnë gara në Ligë të Tretë të Serbisë dhe deri…

Psg apo Real! Luftë në Champions

Por dy skuadrat që pretendojnë të vendosin duart në trofeun e lakmuar, do ta nisin sprintin në grupin A pa shumë prej futbollistëve më të njohur. Kampionët e Francës nuk do të kenë në fushë Kilian Mbape’ dhe Edinson Kavani…

Shqiptari nuk ndalet me Chelsean, shënon gol edhe në Champions

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare U21, Armando Broja është shndërruar në një lider për Chelsean U19, teksa ka shënuar sot një tjetër gol, në ndeshjen ndaj Valencias, e vlefshme për grupet e Champions Leagues për këtë grupmoshë. Broja e nisi sfidën…

Real akord me Mbappe, do ta paguajë 35 mln euro në vit

Nuk është aspak një mister fakti që Kylian Mbappe është objekt dëshirash i Realit të Madridit që në të vërtetë është vënë në ndjekje të tij prej kohësh dhe verën e ardhshme mund ta bëjë ëndrrën realitet edhe pse bisedimet…