Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Përkeqësohet mardhënie e Shaqirit me Petkoviçin

Situata e Xherdan Shaqirit te kombëtarja e Zvicrës sa vjen e përkeqësohet. E gjithë situata ka të bëjë me marrëdhënien personale mes Shaqirit dhe trajnerit Vladimir Petkovic, që tashmë ka një krisje të madhe dhe është e vështirë të ndryshohet….

Talentet i japin fitoren, Reali merr kryesimin e La Liga-s

Reali i Madridit ka arritur të marrë fitoren e katërt në kampionat, që është njëkohësisht e treta radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-0 kundërshtarët modestë të Osasunës në stadiumin “Santiago Bernabeu”. Me disa prej titullarëve të ulur në stol,…

Messi humb Getafen, në dyshim edhe për sfidën ndaj Interit

Pas disa minutave të diskutuara në Dortmund dhe Granada, Lionel Messi u rikthye si titullar me Barcelonën në sfidën e dy ditëve më parë, atë ndaj Villarealit, por ishte i pafat, pasi pësoi një tjetër dëmtim. Ylli argjentinas la fushën…

Garë ndërkombëtare me parashutë këto tre ditë në Kodrën e Diellit

Klubi i parashutistëve “Luboten” nga Tetova prej sot deri të dielën është nikoqir i garës ndërkombëtare të parashutistëve. Garuesit vijnë nga tetë vende, ndërsa do të fluturohet në kategorinë FAI2 në fluturime disiplinore. Do të fluturohet nga vendi Repetitori në…

Inter-Lazio, ja ndeshjet që do të zhvillohen sot

Kjo mesjavë ka sjellë ndeshjet e kampionateve kryesore të Europës ku edhe sot spikasin disa takime shumë interesante. Në Seria A në orën 19:00 do të luhet përballja Roma-Atalanta e cila do jepet live në Supersport. Të dy ekipet synojnë…

PSG mposht Lyonin

Paris Saint-Germaini ka regjistruar fitore minimale (1-0) si mysafir i Lyonit në Groupama Stadium, në ndeshjen e javës së gjashtë në kampionatin francez. Fraksioni i parë i lojës nuk dhuroi shumë raste shënimi, prandaj skuadrat shkuan në pushim me rezultatin…