Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Pas zyrtarizimit te Interi, Conte kërkon yllin e Serisë A

Pas zyrtarizimit si trajneri më i ri i Interit, Antonio Conte ka filluar që tani të mendojë për merkaton. “La Gazzetta dello Sport”, bën me dije se Conte është i fiksuar pas yllitë të Fiorentinës, Federico Chesa. Por skuadra vjollcë…

Tre portierë në fushë për të mposhtur Cannavaron

Ndoshta mund të jetë për rekord botëror, por ajo që ka ndodhur në një ndeshje të Kupës së Kinës është me të vërtetë e çuditshme. Një ngjarje që me siguri do të futet në librat e historisë së futbollit, pasi…

Inter, zyrtarizohet Antonio Conte si pasues i Spallettit

Një ditë pas shkarkimit të Luciano Spallettit, Interi ka zyrtarizuar trajnerin e ri, Antonio Conte. Njoftimi i klubit zikaltër është bërë që në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje përmes një “cicërime” në Twitter. Veç zyrtarizimit, në…

Pique për humbjen ndaj Valencias: Fajin e ka Liverpooli

Kthimi dramatik në ‘Anfield’ i siguroi Liverpoolit vendin në finalen e Ligës së Kampionëve dhe Valencia shtoi problemet e Barcelonës, duke e mundur në finalen e Kupës së Mbretit. Valencia fitoi me rezultat 2-1 në finalen e Kupës dhe mbrojtësi…

Interit do t’i kushtojë shtrenjtë shkarkimi i Spallettit

Interi do të detyrohet t’ia paguajë Luciano Spallettit hiç më pak se 25 milionë euro në kompensim, pasi do ta largojë atë para përfundimit të kontratës së tij me klubin. Gazeta italiane Corriere dello Sport dhe Sky Sports raportojnë se…