Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Arsenali arrin marrëveshje me Ruganin

Mediat angleze thonë se “topçinjtë” do të huazojnë italianin për dy vite me mundësi blerje.Në garë për të ka qenë edhe ekipi tjetër anglez, Wolves, transmeton KosovaPress. Nëse Arsenali vendosë ta transferojë italianin “zonja e vjetër” do të përfitojë 40…

Liverpool largon një tjetër lojtarë

Liverpool vazhdon të “sistemoj” lojtarët e vet dhe kësaj rradhe është i riu Harry Ëilson, i cili pasi kaloi testet mjeksore, u huazua deri në fund të vitit 2020 tek skuadra e Bournemouth. Klopp duket se nuk dëshiron ti shesi…

Dybala dëshiron të mbetet në Torino

Paulo Dybala mund t’i shkaktojë Juventusit probleme të tjera lidhur me transferimin e tij, pasi nuk është i bindur nga Tottenham Hotspuri, ashtu siç nuk ishte nga Manchester Unitedi. Sky Sport kishte raportuar se Zonja e Vjetër e ka pranuar…

Botërori i femrave, Holanda sfidon SHBA-në në finale

Është Holanda skuadra që do të sfidojë superfuqinë e futbollit të femrave, SHBA, në finalen e Botërorit që po zhvillohet në Francë, një sfidë kjo që vë përballë kampionet e Evropës me ato të Botës. Skuadra e Tulipanëve eliminoi në…

Finalja e Copa Amerika, Peruja do të përballet me Brazilin

Peruja është skuadra e dytë finaliste e Copa America, një eveniment që është ekskluzivitet i Supersport. Në gjysmëfinale, skuadra peruane zbriti nga froni i kampionit të Amerikës së Jugut Kilin, të cilin e mundi pastër me rezultatin 3-0 dhe në…

Zyrtare: Real Madrid blen Hazard për 100 milionë euro

Eden Hazard është nga sot futbollist i Realit të Madridit. Lajmi është dhënë nga vetë klubi madrilen në faqen zyrtare, ku ndër të tjera thuhet se belgu do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare me “Los Blancos” dhe do të prezantohet…

Kolumbi-Kili/ Formacionet zyrtare

Në kupën e Amerikës sot do zhvillohet çerekfinalja e tretë ajo që është cilësuar si edhe sfida më e fortë në çerekfinale. Kolumbia do përballet me Kilin, ku secili nga ekipet synon fitoren për të kualifikuar në fazën e çerekfinaleve….

Eriksen, galaktiku i radhës?

Real Madrid nuk mjaftohet me blerjetb që ka bërë deri në këto momente. ‘Los Blancos’ kërkojnë të forcojnë akoma më shumë ekipin në mënyrë që të plotësojnë synimin e tyre që është fitimi i tripletës. Pas Hazard dhe Joviç sulmi…