Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Eriksen refuzon transferimin në Manchester United

Mesfushori i Tottenhamit, Christian Eriksen ka refuzuar mundësinë e transferimit në Manchester United. Danezi që një kohë të gjatë është i kërkuar nga “djajtë e kuq”, mirëpo nuk ka shprehur interesim për të luajtur në ndonjë klub tjetër anglez. Eriksen,…

Ryan Sessegnon afër Tottenhamit

Raportohet se Tottenhami ka siguruar shërbimet e yllit të Fulhamit, Ryan Sessegnon, kur kanë mbetur edhe pak orë deri në mbylljen e afatit kalimtar në Premier Ligë. Goal raporton se Tottenhami ka paguar 27 milionë euro për shërbimet e tij,…

Barcelona ndez motorrët, Neymar pranë kalimit në Camp Nou

Barcelona nuk heq dorë nga braziliani Neymar, ku tashmë është prioriteti i tyre deri në fund të merkatos. Paris Saint Germain ka pranuar ta shesë brazilianin por për një shumë të madhe. Katalanasit janë të gatshëm të ofrojnë Coutinho-n dhe…

Arrihet marrëveshja, Lukaku vishet zikaltër

Më në fund, pas një pritjeje të gjatë Antonio Conte do të ketë në skuadrën e tij sulmuesin e shumëkërkuar. Manchester United ka pranuar ofertën e fundit të Interit për Romelu Lukakun me sulmuesin belg që në orët e ardhshme…

Dybala refuzon edhe kalimin te Spurs

Paulo Dybala i ka thënë edhe njëherë tjetër jo Premier League. Pasi refuzoi shkëmbimin me Lukakun dhe kalimin te Manchester United, sulmuesi argjentinas i ka thënë jo edhe propozimit të Tottenham Hotpsur edhe pse Juventusi kishte pranuar ofertën prej 70…

Edhe një futbollist shqiptar në Premier Ligë

Ajeti pritet të bëhet pjesë e West Hamit. Edhe një tjetër futbollist shqiptar pritet t’i bashkohet kampionatit anglez. Sipas “Sky Sports”, Albian Ajeti pritet të bëhet pjesë e West Hamit. Sipas “Sky Sports”, marrëveshje është afër mbylljes dhe West Ham…

Forlan pensionohet nga futbolli

Forlan, 40 vjeçar, ndeshjen e fundit e ka zhvilluar për Kitchee në Hong Kong, në majin e vitit të kaluar. Lojtari që po ashtu ka luajtur për Interin, Villarrealin dhe Atletico Madrid, të martën ka konfirmuar pensionimin. “Nuk ka qenë…

Inter bën ofertë 70 milionëshe për Lukakun

Inter ka bërë ofertë të re për sulmuesin e Manchester United, Romelu Lukaku. Por megjithë këtë ata janë ende larg çmimit që Djajtë e Kuq janë duke kërkuar për belgun.Italianët kanë bërë dy oferta paraprakisht drejt Old Trafford për sulmuesin…