Talenti nga Gostivari Imran Fetahi, i bashkohet Apolonisë

Talenti nga Gostivari Imran Fetahi, i bashkohet Apolonisë

I lindur ne Gostivar me 2 gusht 2002, Imran Fetahi do te jete futbollisti me i ri i Apolonise. Prej 3 javesh ne stervitje me Apolonine U19, futbollisti i ardhur nga Shkendija e Tetoves ka firmosur mbremjen e djeshme nje

Read Full Article
Në derbin e javës Gostivari mundi Korabin

Në derbin e javës Gostivari mundi Korabin

Gostivari ka fituar derbin e javës së tretë në Ligën e Dytë – Perëndim, teksa në stadiumin e qytetit në Gostivari, mundi Korabin e Dibrësme rezultatin minimal 1:0. Autor i golit të vetëm për Gostivarin në këtë përballje ishte Valtrin

Read Full Article
Amina Abdurahimi shpallet kampione shtetërore në karate

Amina Abdurahimi shpallet kampione shtetërore në karate

Kareteistja e telentuar Amina Abdurahimi shpallet kampione shteti në karate në kategorinë e fëmijëve. Vajza nga Çegrani, rradhit suksese të njëpasnjëshme me trajnerin e saj, karateistin e njohur Berat Jakupi. Amina Abdurahmi me vite është duke ndjekur shkollën e karatesë

Read Full Article
Nuk kanë të ndalur sukseset e Isa Elmazit, shpallet kampion shtetëror!

Nuk kanë të ndalur sukseset e Isa Elmazit, shpallet kampion shtetëror!

Nuk kanë të ndalur sukseset e karateistit të vogël gostivaras, Isa Elmazit. Elmazi sot u shpall kampion shtetëror në karate për kategori të fëmijëve, njofton Gostivari Sot  10 vjeçari i talentuar nga Gostivari, Isa Elmazi u shpall fitues në kategorinë

Read Full Article
K.F “Gostivari” nis gjysëm sezonin me pretendime për në Ligën e parë

K.F “Gostivari” nis gjysëm sezonin me pretendime për në Ligën e parë

Klubi Futbollistik “Gostivari”, pret me përgatitje maksimale dhe me 8 përforcime të reja gjysëm stinorin e dytë. Skuadra aktualisht ka fond prej 25 lojtarësh dhe në katër neshjet e para, duke filluar të shtunën kundër “Kadinos”, premton fitore. Ushtrimet intensive

Read Full Article
Komuna e Gostivarit ndihmon me dy mijë euro K.F “Arsimi” nga Çegrani

Komuna e Gostivarit ndihmon me dy mijë euro K.F “Arsimi” nga Çegrani

K.F “Flamurtari” nga Debreshi do ti ndahen para kur të aktivizohet Komuna e Gostivarit do ta subvencionojë me 2 mijë euro Klubin Futbollistik “Arsimi” nga fshati Çegran. Kërkesën e klubit në fjalë, në Këshillin komunal e propozoi, këshilltari Telat Fetai

Read Full Article
Përgënjeshtrim i reagimit të Klubit të Basketbollit “Gostivar”

Përgënjeshtrim i reagimit të Klubit të Basketbollit “Gostivar”

Komuna e Gostivarit e hedh poshtë si të pabazë reagimin e Klubit të Basketbollit “Gostivar” kinse synon të ndajë 4 milion denarë për një klub sportiv nga gjithsej 9.2 milion denarë të destinuar për atë qëllim. “Sipas raporteve të fundit

Read Full Article
Reagim nga klubi basketbollistik i Gostivarit

Reagim nga klubi basketbollistik i Gostivarit

Klubi i basketbollit Gostivari reagon ashpër ndaj qëndrimit të Komunës së Gostivarit në propozimin e shpërndarjes të parave komunale për sport. Reagimi integral:  Sipas raporteve të fundit të komisioneve nga seanca e 21-të të Këshillit të Komunës Gostivar, me një

Read Full Article
Publikohet Lista e Maqedonisë U19, ftohet edhe talenti që luan për Bazelin Lindit Çerkezi

Publikohet Lista e Maqedonisë U19, ftohet edhe talenti që luan për Bazelin Lindit Çerkezi

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë nga data 23 deri më 28 janar do të qëndrojë në Antalia të Turqisë ku do të zhvilloi dy ndeshje kontrolluese me përfaqësuesen U19 të Azerbajxhanit. Ndërkohë seleksionuesi Shkumbin Arsllani, tashmë ka bërë publike edhe listën

Read Full Article
Armend Çajani edhe zyrtarisht i bashkohet klubit K.F Vardari – Forinë

Armend Çajani edhe zyrtarisht i bashkohet klubit K.F Vardari – Forinë

Armend Çajani edhe zyrtarisht i bashkohet klubit K.F.VARDARI – Forinë, treansferimi i tij kryhet nga skuadra e ligës së parë të Shqipërisë K.F.KUKËSI, kryesia i dëshiron suksese dhe punë të mbarë në ambientet e klubit. Gostivari SotRedaksia Gostivari Sot  

Read Full Article